TOP 5 artykułów października

7 tajemnic udanego wdrożenia cobota w zakładzie przemysłowym

Wybór robota współpracującego (cobota) dla zakładu przemysłowego wiąże się z wieloma aspektami, a firmy muszą zdecydować o wielu rzeczach. Między innymi o tym, czy skorzystać z usług integratora systemów i jakie ryzyko może się z tym wiązać.

Kalibracja przemysłowych przyrządów pomiarowych i testowych

Przyczynami konieczności kalibracji przyrządów pomiarowych i testowych, wykorzystywanych w zakładach przemysłowych, są między innymi: instalowanie nowych przyrządów, naprawy lub modyfikacje istniejących oraz wzorcowanie według harmonogramów. W artykule podano informacje na temat wpływu kalibracji oprzyrządowania między innymi na konserwację zapobiegawczą, harmonogramy prac oraz dokumentację.

Predykcyjne utrzymanie ruchu: inteligentne czujniki, uczenie maszynowe, modele

Inteligentne czujniki oraz algorytmy uczenia maszynowego wykrywają anomalie w funkcjonowaniu oraz stanie technicznym maszyn pracujących w przemyśle. W miarę jak algorytmy te stają się lepiej wytrenowane, oprogramowanie wspomagające utrzymanie ruchu potrafi dokładnie przewidzieć, kiedy sterowane przez układy automatyki maszyny mogą ulec awarii. Powoduje to wydłużenie czasu eksploatacji maszyn i w konsekwencji stratę zysków przez ich producentów. Jednak nowe modele biznesowe, takie jak ?maszyna jako usługa? (MaaS), mogą pomóc zarówno producentom maszyn w rekompensacie tych utraconych zysków, jak i ich klientom ? firmom przemysłowym w przezwyciężeniu powolnej adaptacji różnych technologii predykcyjnego utrzymania ruchu.

Nowoczesne technologie produkcji addytywnej w przemyśle

Zaawansowane układy sterowania ruchem przenoszą technologię druku 3D od etapu projektowania do procesów produkcji, w tym także elementów metalowych.

Osiem wskazówek dla uzyskania sukcesu we wdrożeniu projektu automatyki procesowej

Przemysłowe projekty automatyki procesowej są złożone i ich wdrażanie może napotkać wiele problemów. Jednak gdy każda osoba zaangażowana pozostanie otwarta, uczciwa i wymagająca, może to zapewnić, że projekt będzie udany.