TOP 5 artykułów lutego

Przyśpieszanie projektowania maszyn dzięki technologii cyfrowych bliźniaków

Przedstawiamy wyniki badania przeprowadzonego wśród producentów maszyn przemysłowych na temat największych problemów ze wdrażaniem technologii cyfrowych bliźniaków. Konstruktorzy maszyn wykorzystują obecnie tę technologię do zwiększenia efektywności procesów projektowania, dzięki czemu możliwe jest szybsze wyprodukowanie i uruchomienie maszyn przy niższych kosztach.

Sześć obszarów utwardzania komputerów przemysłowych

Utwardzanie komputerów polega na uczynieniu ich systemów odpornymi na cyberataki. Inżynierowie pracujący w przemyśle stają się coraz bardziej świadomi konieczności utwardzania systemów i sprzętu informatycznego. W artykule opisujemy w skrócie sześć etapów wdrażania tych zabezpieczeń.

Przetwarzanie danych na krawędzi sieci uwalnia potencjał IIoT

Połączenie potencjału urządzeń wspierających technologię Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) z mocą obliczeniową urządzeń do przetwarzania danych na krawędzi sieci, rozwiązaniami automatyki oraz analityki danych nadaje obecnie większą wartość danym generowanym w przemyśle produkcyjnym. W artykule opisujemy pięć sposobów uczynienia tego połączenia bardziej efektywnym dla firm produkcyjnych.

Cztery kwestie do rozważenia przed wdrożeniem nowych technologii automatyki

Inwestycje w nowe systemy automatyki przemysłowej powinny wykorzystywać najnowocześniejsze technologie oraz zapewniać szybki zwrot z inwestycji i łatwość obsługi przez pracowników zakładów. W artykule opisujemy system transportu stanowiskowego XPlanar firmy Beckhoff oraz korzyści z jego wdrożenia w zakładzie produkcyjnym.

Wdrażanie hierarchii metod ograniczania ryzyka zawodowego w systemach bezpieczeństwa automatyki przemysłowej

W artykule opisujemy, jak stosowanie podejścia warstwowego do bezpieczeństwa w automatyce przemysłowej przynosi optymalne wyniki.