Terminal do ładowania pojazdów elektrycznych ABB ze złotym medalem MTP

Terra Charge Post, the DC fast charger from the electric vehicle charging infrastructure Terminal do ładowania pojazdów elektrycznych ABB ze złotym medalem MTP
Złożony z ekspertów branżowych Sąd Konkursowy wybrał 9 innowacyjnych produktów, które podczas tegorocznych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu zostaną odznaczone złotym medalem MTP. Wśród nich jest terminal do ładowania Terra firmy ABB.
Technologia ABB umożliwia „zatankowanie” elektrycznego auta do pełna w 15-30 minut. Kompaktowe, małogabarytowe terminale Terra wyposażone są w dwa gniazdka DC do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. Mogą być instalowane m.in. na stacjach benzynowych i serwisowych, na terenie parkingów oraz przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Terminal pracuje w połączeniu ze stacją bazową.
ABB zaprezentuje swoje rozwiązanie na stoisku firmy Z.U.H. Sosnowski. Zwiedzający będą mogli obejrzeć nie tylko terminal, ale również samochód o napędzie elektrycznym, przystosowany do szybkiego ładowania prądem stałym.
Targi Techniki Motoryzacyjnej odbędą się w dniach 12-15 kwietnia w Poznaniu. Skupią specjalistów z branży, producentów między innymi maszyn i urządzeń do obsługi oraz napraw samochodów, elementów układów, karoserii i nadwozia, elektrotechniki motoryzacyjnej, myjni, czy też stacji paliw.