Technologie oszczędzające nakład pracy w produkcji przemysłowej. Innowacyjne technologie z zakresu montażu i przenoszenia komponentów na targach FMB

Przy produkcji przemysłowej mamy do czynienia z ciągłym montażem, przenoszeniem, podnoszeniem i układaniem komponentów. Wszędzie tam, gdzie procesy te są realizowane automatycznie lub też wykonywane ze wspomaganiem maszyn, niezbędne są systemy i komponenty do montażu, przenoszenia i automatyzacji.

Na targach FMB skupiających wystawców z sektora inżynierii mechanicznej, odbywających się już po raz dziesiąty w Bad Salzuflen Exhibition Centre w dniach od 5 do 7 listopada 2014, dla odwiedzających przygotowano skondensowany i reprezentatywny przegląd najważniejszych osiągnięć z tego sektora automatyki przemysłowej.

Wspomnianą tematyką zajmuje się około osiemdziesięciu obecnych na targach wystawców, specjalizujących się w zakresie systemów montażu, transportu i automatyki.

Najważniejsi, tacy jak Bosch Rexroth, isel Germany i Minitec będą prezentowali modułowe, konfigurowalne systemy do automatyzacji produkcji z zakresu technologii podnoszenia, przenoszenia i podawania.

Inni, tacy jak Dreckshage, item i Rose + Krieger zaprezentują innowacyjne rozwiązania zapewniające większą ergonomię stacji roboczych dla działów produkcyjnych i montażu. Na targach będzie również obecnych wiele firm zajmujących się produkcją komponentów dla elektro-mechanicznych i elektro-pneumatycznych systemów automatyki. Wśród nich znajdą się m.in. Festo, Franke, SMC i Zimmer.

Znani producenci systemów dźwigowych i suwnic – eepos, Strödter, Terex/Demag i Vetter – zaprezentują swoje portfolio produktów z zakresu systemów transportowych nie zajmujących miejsca na podłodze hali produkcyjnej. Można tu będzie zobaczyć kilka ciekawych rozwiązań: systemy przenoszenia najnowszej generacji mogą być sterowane bez zewnętrznego modułu operacyjnego, po prostu na zasadzie kierowania komponentu. Czyni to pracę operatora łatwiejszą i pozwala na optymalizację procesów w produkcji przemysłowej.

Aktualna lista wystawców uczestniczących w targach FMB jest dostępna pod adresem www.fmb-messe.de