Targi ENERGETAB 2010 pełne zwiedzających

W czwartek 16 września zakończyły się w Bielsku ? Białej największe w branży elektroenergetycznej międzynarodowe targi ENEREGTAB 2010. Opuszczający tereny ekspozycji pod Szyndzielnią mieli wiele słów uznania dla ponad 620 wystawców, którzy w bardzo efektowny sposób przedstawili najnowsze aparaty i urządzenia znajdujące zastosowanie nie tylko w energetyce zawodowej ale w wielu innych dziedzinach przemysłu.
Wśród wystawców byli prawie wszyscy wiodący producenci, dystrybutorzy i usługodawcy związani z energetyką i elektrotechniką. Była to także doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie automatyki przemysłowej powszechnie występującej w napędach maszyn elektrycznych i układach sterowania. Specjalistyczne oprogramowanie i podzespoły dla automatyki stanowiły także znacząca część ekspozycji targowej. Kwestie pomiarów energii, zdalnego odczytu liczników i systemów rozliczeń a nawet sterowania popytem to kolejna szybko rozwijająca się dziedzina reprezentowana na targach.
Spośród 58 wyrobów zgłoszonych do konkursu targowego na najbardziej wyróżniający się produkt, komisja konkursowa wyróżniła 20 produktów cieszącymi się wysokim prestiżem wyróżnieniami, w tym pucharem Ministra Gospodarki, pucharem PTPiREE, statuetką PSE ? OPERATOR, medalami PGE ENERGIA ODNAWIALNA. Z pełną listą wyróżnionych produktów można zapoznać się na stronie www.energetab.pl.
Dopełnieniem ekspozycji wystawców były liczne konferencje, seminaria i prezentacje wystawców. Wśród specjalistycznych konferencji dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja zorganizowana przez PGE EO, PSE-Operator i Stowarzyszenie Odnawialnej Energii. Jej celem było dostarczenie słuchaczom rzetelnej i wielostronnej informacji o szansach i uwarunkowaniach rozwoju źródeł energii odnawialnej w Polsce.
Na ekspozycjach targowych łatwo dało się zauważyć rosnące zainteresowanie firm do stosowania efektywnych energetycznie technologii i pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Uwagę zwiedzających przykuwały np. półprzewodnikowe źródła światła czy oświetlenie drogowe wykorzystujące diody LED. Natomiast Grupa TAURON ? Partner Generalny targów ? zorganizował wśród zwiedzających konkurs promujące stosowanie efektywnych źródeł światła.
Patronat honorowy nad ENERGETAB 2010 objął Minister Gospodarki ? Pan Wicepremier Waldemar Pawlak a także: Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich ? prof. Jerzy Barglik, prezes Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej ? pan Artur Różycki oraz Prezydent Bielska ? Białej ? pan Jacek Krywult.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja w nowej, wielofunkcyjnej hali, która bardzo spodobała się zarówno wystawcom jak i zwiedzającym. Dobra pogoda w dniach targowych spowodowała, że zwiedzanie urokliwie położonych u stóp Szyndzielni terenów o powierzchni ponad 3 ha ekspozycji plenerowych i w pawilonach namiotowych było przyjemnością samą w sobie.
Zrealizowane w ostatnich dwóch latach inwestycje drogowe, umożliwiające dotarcie z dwóch stron do obszernych parkingów zdecydowanie poprawiły sprawność dojazdu do ZIAD-u.
Mimo to bardzo wysoka frekwencja zwiedzających, których liczba przekroczyła 15 tys. powodowała okresowe wydłużanie czasu dojazdu do parkingów – szczególnie w pierwszych dwóch dniach targów.
Organizator targów – ZIAD Bielsko ? Biała SA, w przyszłym roku zaprasza na to największe spotkanie energetyków w dniach od 13 – 15 września 2011