System SCADA-MES wyróżniony opinią o innowacyjności przez AGH

  Aplixcom Solutions, krakowska firma oferująca najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne z zakresu automatyki przemysłowej, z sukcesem zamknęła 2016 rok. Do tytułu „Produktu Roku 2014” oraz tytułu laureata jubileuszowej edycji konkursu „INNOVATOR MAŁOPOLSKI” dopisała kolejne osiągnięcie – opinię o innowacyjności systemu SCADA-MES, wydaną przez Wydział Elektroniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
  Opiniodawcy Katedry Automatyki AGH jako główną cechę, świadczącą o innowacyjności produktu SCADA-MES, wskazują spójność, integralność i elastyczność systemu, który swoje zastosowanie znajduje w wielu działach przedsiębiorstwa: produkcjikontroli jakościutrzymania ruchulogistyki. Jako funkcjonalności, które wyróżniają produkt firmy Aplixcom na tle konkurencji, wymienione zostały:
  – możliwość komunikacji z maszynami w czasie rzeczywistym za pomocą serwera OPC,
  – możliwość rozliczenia się z każdego cyklu wykonanego przez maszynę i monitorowanie mikro-przestojów,
  – raportowanie wyników produkcji w oparciu o dane z systemu ERP oraz dane pobierane z maszyny.
  Jako dodatkowy atut systemu SCADA-MES wymieniono możliwość uruchomienia go w dowolnej przeglądarce oraz na dowolnym systemie operacyjnym. Wychodząc naprzeciw dynamicznym zmianom technologicznym w przedsiębiorstwach, system uwzględnia i dopuszcza funkcję zdalnego dostępu dla urządzeń mobilnych (iOS, Android), dzięki czemu możliwe jest kontrolowanie stanu produkcji z każdego miejsca z dostępem do Internetu.
  Dzięki możliwości integracji produktu z dowolnym systemem ERP, SCADA-MES dedykowana jest dla różnych gałęzi przemysłu, m.in. Automotive, branży tworzyw sztucznych, obróbki metali, elektroniki i AGD, przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego.
  Produkt krakowskiej firmy został z powodzeniem zaimplementowany nie tylko przez wielkie koncerny międzynarodowe – z najnowocześniejszego rozwiązania Aplixcom korzyści czerpią również polskie przedsiębiorstwa produkcyjne na terenie całego kraju.
  Więcej informacji o innowacyjnym produkcie na www.scada-mes.pl.