Strefa Kompetencji Robotów Przemysłowych. Szkolenia na sprzęcie różnych producentów w jednym miejscu!

W dzisiejszym dynamicznym środowisku przemysłowym robotyzacja odgrywa coraz większą rolę, a umiejętność obsługi i programowania robotów staje się niezbędna dla poprawy wydajności produkcji.

Każdy z wiodących producentów robotów przemysłowych oferuje zaawansowane rozwiązania, ale różnią się one w wielu aspektach obsługi i funkcjonalności. We wszystkich przypadkach odpowiednie przeszkolenie personelu jest kluczowe dla efektywnej i bezpiecznej obsługi urządzeń.

Strefa Kompetencji Robotów Przemysłowych

Szansą na sprostanie temu wyzwaniu jest Strefa Kompetencji Robotów Przemysłowych w Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems w Gliwicach. To najbardziej kompleksowy ośrodek kursów technicznych w kraju, dysponujący potężnym zapleczem technicznym, ulokowanym w 45 zaawansowanych laboratoriach szkoleniowych. Strefa robotów przemysłowych obejmuje kilka sal ze stanowiskami rzeczywistych robotów ABB, KUKA, FANUC oraz YASKAWA. Szkolenia prowadzone są również na robotach COMAU dostępnych w danym zakładzie pracy.

Na kursach z robotyki EMT-Systems dostarcza kompetencje na różnych poziomach zaawansowania. Trenerzy z doświadczeniem w przemyśle przekazują wiedzę z zakresu budowy, zasad działania oraz konfiguracji, programowania i uruchamiania robotów przemysłowych najważniejszych liderów rynku. Szkolenia skupiają się przede wszystkim na praktyce, co oznacza, że już od pierwszego dnia pracownik jest zdolny do zaprogramowania maszyny w kilku prostych krokach, a w ostatnim dniu kursu potrafi samodzielnie pracować z różnymi modelami robotów w cyklu automatycznym.

Jakich efektów można oczekiwać po szkoleniach z robotyki?

Kursy podstawowe i zaawansowane to przygotowanie do samodzielnej obsługi i programowania on-line stanowiska zrobotyzowanego wybranego producenta, na różnym poziomie trudności. Przykładowo ? szkolenie zaawansowane z robotów Kuka uczy wyznaczania układów i dynamicznej zmiany w programie, wykorzystywania zmiennych, tworzenia rozbudowanych programów z wykorzystaniem trybu Ekspert czy wykonywania zadań związanych z offsetowaniem programów, jak np. zadania paletyzacji i tworzenia programów do obsługi przerwań systemowych. Szkolenie z programowania off-line robotów przemysłowych FANUC ? Roboguide przygotowuje do pracy poprzez nabycie umiejętności tworzenia, konfigurowania off-line i kalibrowania stanowiska zrobotyzowanego. Po kursie uczestnik potrafi tworzyć ścieżki procesowe i samodzielnie obsługiwać urządzenia. Z kolei szkolenie z integracji robotów KUKA ze sterownikiem PLC Siemens SIMATIC przygotowuje do integracji robotów oraz rozwiązywania złożonych problemów produkcyjnych.

Roboty Przemysłowe to jeden z najpopularniejszych pionów szkoleniowych w EMT-Systems. Do końca bieżącego roku liczba przeprowadzonych kursów zamknie się w setce, a ilość przeszkolonych uczestników wyniesie ponad 600 osób.

Szkolenia z robotów przemysłowych wprowadzają pracowników w świat nowoczesnych technologii, umożliwiają optymalizację procesów produkcyjnych, zwiększenie wydajności, redukcję kosztów i poprawę bezpieczeństwa pracy. To kluczowy element w budowaniu przyszłościowego i innowacyjnego przedsiębiorstwa w dynamicznym świecie przemysłu.

Pełna lista szkoleń na: emt-systems.pl