Sterowniki PLC firmy FUJI ELECTRIC

VIX Automation Sp. z o.o. rozpoczyna dystrybucję sterowników PLC firmy FUJI ELECTRIC. Sterowniki firmy Fuji Electric zyskały sobie uznanie w jednej z najbardziej wymagających światowych gospodarek jaką jest gospodarka japońska, a teraz podbijają świat a wraz z nim Polskę.

Sterownik Fuji Electric to przede wszystkim precyzja wykonania oraz wysoki poziom niezawodności. Fuji Electric, jako firma japońska, wszystkie komponenty wytwarza na terenie swojego kraju, co w obliczu globalizacji światowej produkcji jest niezwykleważną zaletą.

Urządzenie cechuje się kompaktowymi, rozmiarami, dzięki czemu nie ma problemu z montażem na stosunkowo małych przestrzeniach.

Jednostki centralne potrafią obsługiwać do 8192 sygnałów analogowych wejść/wyjść lub 65536 sygnałów cyfrowych wejść/wyjść. Wpływa to na zwiększenie możliwości aplikacji oraz na redukcję kosztów.  CPU mogą pracować w trybie redundantnym, co zwiększa niezawodność systemu, natomiast niewątpliwą zaletą sterowników Fuji Electric, jest łączenie mocy obliczeniowych kilku jednostek centralnych. Na jednej szynie można zamontować do 8 modułów CPU, dzięki czemu praca jest rozkładana na 8 urządzeń. Daje to niewiarygodne i nieosiągalne dotąd możliwości optymalizacji działania aplikacji pod kątem wydajności systemu sterowania.

Kolejną zaletą jest niezwykle krótki czas skanowania programu. Dzięki zmniejszeniu czasu wykonywania instrukcji do 30ns, udało się osiągnąć czas skanowania programu na poziomie 1ms. Częstotliwość skanowania wejść/wyjść wynosi aż 1kHz

Użyte w sterownikach  FUJI ELECTRIC technologie komunikacji to otwarte standardy, takie jak MODBUS, PROFIBUS-DP, LONWORKS, DEVICENET itd. Dzięki czemu możliwa jest współpraca z wieloma urządzeniami.

Sterowniki Fuji Electric wyposażone są w dedykowaną magistralę SX, umożliwiająca szybką i łatwą  rozbudowę systemów sterowania FUJI. Jest to szeregowa magistrala, dzięki której można przyłączać do systemu nie tylko kolejne płyty montażowe, ale również moduły rozproszonych wejść/wyjść, panele operatorskie, serwonapędy, itp. Standardowy zasięg magistrali SX, wynoszący 25m, umożliwia podłączenie do 25 płyt montażowych w obrębie jednej konfiguracji sieciowej. Jednakże poprzez zastosowanie modułów konwerterów optycznych możliwe jest zwiększenie zasięgu do ponad 25km, gwarantując jednocześnie zachowanie prędkości transmisji danych na poziomie 25Mbps.
Fuji Electric to także zgodność z międzynarodowymi standardami takimi jak normy IEC 61131, UL, dyrektywa CE i wiele innych. Programowanie odbywa się, w jednym z 5 obsługiwanych języków (LD, FBD, ST, IL, SFC), zgodnych ze standardem IEC 61131-3 w bogatym i dopracowanym środowisku programistycznym posiadającym funkcję symulatora.
Sterowniki Fuji Electric to także otwartość na wymianę danych z warstwą nadrzędną ? BEZPŁATNY serwer OPC zdolny do pracy z każdym sterownikiem Fuji Electric.

Zapraszamy do współpracy! Odwiedź www.fujiplc.plaby poznać rodzinę sterowników  FUJI ELECTRIC!