STAUBLI Robotics – Robot Staubli RX170HSM do obróbki skrawaniem

Robot do obróbki RX170HSM jest wynikiem strategicznego partnerstwa między Stäubli Robotics i CETIM (Francuskim Centrum Technologicznym Inżynierów Mechaników).
Robot RX170HSM został zaprojektowany w taki sposób, aby zintegrować ramię robota z wysokoobrotowym wrzecionem mocowanym bezpośrednio do przedramienia robota, co umożliwiło uzyskanie wysokiej sztywności i precyzji.
Wszystkie przewody prowadzone są wewnątrz ramienia, które kontroluje wysokoobrotowe wrzeciono, w tym zasilanie, chłodzenie, smarowanie łożysk oraz mikro-smarowanie. System może korzystać z najbardziej popularnych  plików CAD-owskich a powtarzalność wynosi: +/- 0,04 mm.
Jest wiele ciekawych zastosowań RX170HSM: obróbka wykończeniowa, przycinanie naddatków, modelowanie, wiercenie, gwintowanie, usuwanie krawędzi dla różnego rodzaju materiałów takich jak aluminium, stali nierdzewnej, kompozytów, żywic, drewna, szkła i mosiądzu.
Robot RX170HSM pozwala klientowi przeprowadzać różne operacje obróbkowe, w związku z czym jest rozwiązaniem bardzo elastycznym, pozwala dostosowywać się do zmian w zakresie procesu obróbki skrawaniem oraz wymagań bieżącej aplikacji.  Cena tej 5-osiowej aplikacji jest znacznie bardziej przystępna, niż konwencjonalnej maszyny. www.staubli.com/en/roboticswww.wagner-polska.com.pl