SPEC zmienia nazwę na Dalkia Warszawa

  Dalkia Warszawa to nowa nazwa spółki zarządzającej największą w Unii Europejskiej siecią ciepłowniczą. O zmianie nazwy i logo Spółki zostali już poinformowani klienci i pracownicy. Jest to kolejny etap integracji stołecznego dostawcy ciepła z Grupą Dalkii Polska. 
  Lider na stołecznym rynku i jedno z najbardziej liczących się europejskich przedsiębiorstw ciepłowniczych zmienił nazwę. Nowa identyfikacja wizualna i nazwa firmy zostały oficjalnie zaprezentowane 11 października br. na konferencji prasowej, która odbyła się w trakcie IX Kongresu Nowego Przemysłu w Warszawie. Działania rebrandingowe obejmą zmianę logotypu oraz nazwy na Dalkia Warszawa na wszystkich nośnikach, na których do tej pory widniał znak firmowy SPEC. Klienci Spółki zostali poinformowani o zmianie za pomocą bezpośredniej korespondencji.
  Zmiana logotypu i nazwy symbolizuje rozpoczęcie nowego etapu w historii stołecznego ciepłownictwa. Dalkia budzi uznanie i jest rozpoznawalna na całym świecie jako globalny lider w dziedzinie usług energetycznych. Będziemy dalej rozwijać warszawskie sieci ciepłownicze i świadczyć usługi najwyższej jakości dla miasta i wszystkich naszych klientów. Wierzymy, że działalność Dalkii w Warszawie wzmocni wizerunek stolicy wśród innych zagranicznych inwestorów – powiedział Michał Machlejd, Prezes Zarządu Dalkia Warszawa.
  Znak firmowy Dalkii Warszawa nawiązuje do globalnego logotypu marki Dalkia, który powstał w latach 90 XX wieku w skutek połączenia się największych francuskich spółek ciepłowniczych. Wtedy to wybrano nazwę „Dalkia”, która wymawia się identycznie w każdym języku i opracowano logo w kolorach ciepła, układem przypominające palnik w kotle gazowym.
  Grupa Dalkia, poprzez swoją spółkę Dalkię Warszawa, zapewni stolicy modernizację i dalszy rozwój sieci ciepłowniczej, klientom dalszy wzrost jakości świadczonych usług grzewczych i nowe, innowacyjne produkty, a pracownikom stabilne zatrudnienie i możliwość rozwoju w międzynarodowej grupie. 
  Pragniemy zapewnić, że dotychczasowa, skuteczna polityka prowadzona przez SPEC będzie kontynuowana. Poprzez połączenie umiejętności pracowników z doświadczeniami, które Dalkia zbiera na całym świecie, będziemy mogli zaoferować Warszawiakom zupełnie nową jakość w usługach grzewczych – powiedział Wiceprezes Dalkia International na Europę Środkową, Jean-Michel Mazalèrat.