Solaris w Skandynawii

    Solaris dostarczy 126 modeli Urbino do Danii, Norwegii i Szwecji. Autobusy rozpoczną pracę m.in. na północny-wschód od Oslo (Norwegia), w regionie Romerike. W lipcu przybędzie tam 58 Solarisów Urbino 12 Low Entry (z niskim wejściem) ? 45 z nich trafi do przewoźnika o nazwie UniBuss, natomiast pozostałych 13 zasili tabor firmy Nettbuss ? największej firmy transportowej w Norwegii.

    Autobusy, które zostaną dostarczone norweskim klientom, będą wyposażone w specjalny pakiet skandynawski, który oznacza m.in.: podwójne szyby, dodatkowe ogrzewanie czy specjalny system rozruchu silnika przy bardzo niskich temperaturach. Ponadto autobusy będą mieć klimatyzację przestrzeni pasażerskiej oraz system monitoringu. Wśród nowych rozwiązań są silniki napędzane biodieslem.

    Kolejny z pozyskanych kontraktów dotyczy zamówienia na 11 szt. Solarisów Alpino 8,9 LE, najkrótszych pojazdów niskowejściowych z oferty Solarisa. Ich odbiorcą będzie firma Concordia Bus. Od sierpnia wyjadą na ulice drugiego co do wielkości norweskiego miasta ? Bergen.

    W Szwecji do tej pory autobusy marki Solaris jeździły w miejscowościach Landskrona, Lulea, Skelleftea i Umea. Dzięki zamówieniu, jakie firma zdobyła na początku tego roku, niskopodłogowe Solarisy wyjadą na ulice Sztokholmu. Będzie to 28 modeli Urbino 12 CNG napędzanych gazem ziemnym. Ich odbiorcą jest firma Busslink.