Skuteczne zarządzanie energią za pomocą oprogramowania Energy AnalytiX

Moim zdaniem efektywne zarządzanie energią w zakładzie przemysłowym wymaga przede wszystkim  autentycznego zaangażowania ludzi – od kadr zarządzających, po personel, oraz efektywnego monitorowania, porównywania i analizy czynników decydujących o wykorzystaniu energii. Niewątpliwie rozwiązaniami pozwalającymi w lepszy sposób zarządzać energią są systemy wizualizujące oraz raportujące, które pomagają wykryć przyczyny zaburzeń energetycznych.

Obecnie, wraz ze wzrostem cen energii oraz zwiększenie regulacji dotyczących ochrony środowiska, zdolność do szybkiej analizy zużycia energii oraz ścisła kontrola kosztów eksploatacji staje się coraz bardziej istotna. Inteligentne, zintegrowane rozwiązanie zarządzania energią pozwalają zaoszczędzić pieniądze, co przekłada się na znacznie lepsze wyniki finansowe. 

Oszczędności może przynieść także odpowiedni system do zarządzania alarmami, który pozwala niezwłocznie skupić się na naprawdę krytycznych zdarzeniach. Na rynku istnieją już gotowe rozwiązania pozwalające pokazać w zrozumiały sposób całość procesu osobom na różnych szczeblach zarządzania – od kierownika produkcji, po dyrektora finansowego.