SKK poszerza swoją ofertę o systemy wizyjne firmy Cognex

Firma SKK, dystrybutor systemów wizyjnych DVT Corporation na rynku polskim poszerza swoją ofertę o systemy wizyjne firmy Cognex. Zwiększenie oferty jest możliwe na mocy przejęcia firmy DVT przez firmę Cognex i podpisania umowy dystrybucyjnej przez SKK z firmą Cognex.
Obecnie SKK oferuje ponad 20 modeli systemów wizyjnych. Wszystkie to tzw. Inteligentne Kamery o kompaktowej budowie wyposażone w mikroprocesor, pamięć, port Ethernet i wej/wyj cyfrowe. Kamery są obsługiwane przy pomocy intuicyjnego i łatwego w użyciu oprogramowania działającego w środowisku Windows. Nie wymagają komputera PC na miejscu instalacji.
Inteligentne kamery są wykorzystywane do inspekcji i kontroli jakości wytwarzanych produktów w przemyśle: samochodowym, opakowań, spożywczym i innych.
SKK jest obecnie największym dostawcą systemów i komponentów do systemów wizyjnych. Oferta zawierająca kamery, światła, obiektywy i inne akcesoria zawiera ponad 1000 produktów !
Cognex Corporation, dostawca systemów wizyjnych o światowym zasięgu ogłosił że zakupił prywatną firmę DVT Corporation. Transakcja opiewała na kwotę $115,000,000. Cognex będzie kontynuował produkcję, sprzedaż i wsparcie dla systemów wizyjnych DVT poprzez dotychczasowy kanał dystrybucji.
DVT Corporation jest wiodącym dostawcą tanich i łatwych w użyciu systemów wizyjnych, które są kupowane głównie przez nowoczesne zakłady przemysłowe. Główny produkt firmy kamera Legend jest używana przez dużą liczbę klientów i w wielu gałęziach przemysłu i aplikacji takich jak inspekcja i kontrola jakości.
"To największe przejęcie dokonane przez firmę Cognex jeżeli chodzi o cenę, obrót, i najważniejsze pozytywny wpływ jaki będzie miało na naszą firmę" powiedział Dr. Robert J. Shillman, Chairman i CEO z Cognex.
Dr. Shillman kontynuuje, "W ostatnich latach, Cognex z sukcesem rozszerzył swoją linię produktów poprzez dodanie tanich, łatwych w użyciu systemów wizyjnch. Nasz In-Sight® biznes wzrósł do ponad $60 milionów w przeciągu zaledwie 5 lat, a CheckerTM, nasz najnowszy produkt na rynku czujników obecności osiągnął sukces. Jednak dotarcie do potencjalnych klientów na nasze produkty wymaga dużej sieci dystrybucji. W roku 2004 Cognex rozpoczął budowę sieci dystrybucji i przed przejęciem podpisał kontrakt z 40-stoma dystrybutorami, w wiekszości w Stanach zjednoczonych. Z przejęciem DVT Cognex otrzymał natychmiast dostęp do dodatkowych 150 dystrybutorów produktów przymysłowych, w pełni przeszkolonych w sprzedaży i wsparciu dla systemów wizyjnych".
Jako wynik przejęcia Cognex oczekuje wzrostu dochodów w przybliżeniu o $15 – $20 milionów w roku księgowym 2005.
O firmie Cognex
Korporacja Cognex projektuje, rozwija, produkuje i sprzedaje automatyczne systemy wizyjne, czy też komputery, które "widzą". Cognex to światowy lider w produkcji urządzeń wizyjnych. Firma dostarczyła 225 000 systemów wizyjnych, co oznacza łączny dochód 1,7 miliarda dolarów od założenia firmy w 1981. Oddział Cognexa, Modular Vision Systems Division z siadzibą w Natick, Massachusetts, specjalizuje się w systemach wizyjnych wykorzystywanych w automatyzacji produkcji szerokiej gamy produktów dyskretnych i zapewnienia ich jakości. Oddział Cognex’a, Surface Inspection Systems Division, z siedzibą w Alameda, California, specjalizuje się w systemach wizyjnych, które są wykorzystywane do inspekcji powierzchni produkowanych w sposób ciągły produktów. Inspekcji poddawane są metal, papier, plastik. Oprócz siedziby głównej w Natick, Massachusetts, Cognex ma także regionalne biura i dystrybutorów zlokalizowanych w Ameryce Północnej, Japoni, Europie i w południowowschodniej Azji.
Internetowa strona Cognex: http://www.cognex.com/.