SKF – Nowe bezdotykowe termometry TKTL 10 I TKTL 20

SKF przedstawił nową serię termometrów bezstykowych TKTL 10 i TKTL 20. Są one przenośnymi, lekkimi przyrządami do bezpiecznego pomiaru temperatury z pewnej odległości metodą bezkontaktową. To wyjątkowo łatwe w obsłudze urządzenia; wystarczy jedynie wycelować, nacisnąć spust i temperatura obiektu jest pokazywana na wyświetlaczu.
Te nowe termometry na podczerwień są idealnie dopasowane do strategii utrzymania ruchu bazującej na niezawodności w oparciu o pracę operatora (ODR), gdzie mogą pomóc operatorom i pracownikom działu utrzymania ruchu w lepszej ocenie stanu pracujących maszyn, w poprawie bezpieczeństwa i zmniejszeniu czasu przestojów. Typowe aplikacje obejmują kontrolę opraw łożyskowych, inspekcję urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz przeprowadzanie audytów energetycznych.
Właściwości tych termometrów to między innymi:

  • Szeroki zakres pomiarowy przy użyciu czujnika podczerwieni od -60 do 625 °C.
  • Stosunek odległości do rozmiaru plamki pomiarowej 16:1 umożliwia dokładny odczyt temperatury.
  • Oświetlacz LED pozwala na oglądanie obiektów w słabo oświetlonych miejscach.
  • Stały współczynnik emisji wynoszący 0,95, właściwy dla wielu aplikacji.
  • Zmienny współczynnik emisji nastawiany przez użytkownika między 0,1 a 1,0, umożliwia dostosowanie do wielu rodzajów powierzchni
  • Różnorodne tryby pomiaru temperatury i alarmy.

TKTL 10 jest termometrem na podczerwień poziomu podstawowego, natomiast TKTL 20 ma także możliwość bezpośredniego pomiaru temperatury metodą stykową przy wykorzystaniu sondy temperaturowej.
Seria TKTL jest częścią szerokiej oferty SKF w zakresie narzędzi i przyrządów niezbędnych w utrzymaniu ruchu. Więcej informacji na www.skf.pl oraz u Autoryzowanych Dystrybutorów SKF