Simply.Connected. Inteligentne rozwiązania Bosch na targach CES 2016

Na targach CES 2016 firma Bosch zaprezentuje zintegrowane technologie i usługi na dwóch stoiskach: w Smart Home Marketplace w Sands Expo pokaże ekspozycję związaną z rozwiązaniami dla inteligentnych budynków (Smart Home), miast przyszłości (Smart City) oraz Przemysłu 4.0. Z kolei w hali producentów samochodów, North Hall, Bosch zaprezentuje swoją wizję Connected Mobility.
Przemysł 4.0: zautomatyzowany asystent produkcji

APAS assistant: mobilny asystent APAS jest zazwyczaj stosowany w produkcji, a jego specjalnością jest ścisła współpraca z człowiekiem. Na targach CES 2016 będzie go można zobaczyć w zupełnie nowej roli: na stoisku Bosch w Sands Expo asystent będzie serwował kawę. Dzięki specjalnej powłoce wyposażonej w czujniki robot rozpoznaje zbliżanie się człowieka, a gdy ten podejdzie zbyt blisko, robot przerywa wykonywane czynności.
APAS safeskin i APAS speedswitch: mobilny asystent z rodziny produktów APAS może pracować ramię w ramię ze zwykłym członkiem załogi. Nie ma potrzeby stosowania specjalnych zabezpieczeń. Ramię robota i chwytak z trzema palcami są wyposażone w ponad 120 czujników, a zintegrowany skaner laserowy dodatkowo nadzoruje przestrzeń wokół robota. Robot wykrywa obecność ludzi w pobliżu i odpowiednio spowalnia tempo pracy. Jeżeli wokół nie ma ludzi, maszyna wraca do pracy pełnym tempem. Umożliwia to zwiększenie wydajności produkcji bez narażania pracowników na niebezpieczeństwo.
IoT Shopfloor Solutions: oprogramowanie do automatyzacji zintegrowanych fabryk 4.0, umożliwiające sterowanie łańcuchem produkcyjnym i logistycznym.  System składa się m.in. z modułów oprogramowania, które pomagają wyspecjalizowanemu personelowi w organizacji i nadzorowaniu danych produkcyjnych, jakościowych i procesów logistycznych zgodnie z wymaganiami klientów. Intuicyjne interfejsy graficzne ułatwiają obsługę maszyn. Dzięki temu personel działu produkcji może nawet bez znajomości języka programowania definiować reguły, aby automatycznie wykrywać problemy i odpowiednio wcześnie na nie reagować. Inne funkcje umożliwiają integrację maszyn na całym świecie w jeden system oraz analizowanie danych z produkcji w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Elementem Shopfloor Solutions jest także nowa aplikacja Augmented Reality: udostępnia ona personelowi przydatne informacje, np. dane produkcyjne lub instrukcje obsługi i umożliwia wirtualny wgląd w maszynę bez konieczności jej otwierania.