Polska spółka Siemensa zapowiada zwiększenie zatrudnienia w ośrodkach badawczo ? rozwojowych. Pozytywne doświadczenia związane z wrocławskim Centrum Rozwoju Oprogramowania miały decydującą rolę w podjęciu decyzji o otwarciu kolejnych tego typu placówek w Polsce.
Utworzone w 2000 roku Wrocławskie Centrum Rozwoju Oprogramowania Siemensa zatrudnia 700 osób, w tym ponad 600 inżynierów informatyków i programistów. Zajmują się tworzeniem projektów nowych technologii dla telefonii komórkowej w Niemczech, realizują zlecenia Pentagonu i projektują stacje nadawcze dla telefonii trzeciej generacji UMTS.
Peter Baudrexl, prezes zarządu Siemens sp. z o.o. zapowiada rozszerzenie istniejącego centrum o ośrodki pracujące dla firm BSH i Fujitsu Siemens Computers. Swój ośrodek programujący ma też rozwijać we Wrocławiu brytyjska spółka Siemens?a Roke Manor, zajmująca się telekomunikacją i m.in. systemami sterowania ruchem na autostradach.
Obecnie koncern szuka lokalizacji dla nowych ośrodków. Pod uwagę brane są miasta średniej wielkości na terenach północno-zachodniej i południowej Polski, posiadające ośrodki naukowe i dobrą infrastrukturę komunikacyjną.
Do końca roku bilansowego 2004/2005 zakończonego 30 września 2005 roku spółka zainwestowała w Polsce 244 mln euro. Przedstawiciele firmy nie ujawniają wartości planowanych, nowych inwestycji, natomiast podkreślają, że teraz Siemens Sp. z o.o. inwestuje głównie w ludzi. Utworzona 15 lat temu spółka zatrudnia ponad 1700 osób. Jest też koordynatorem całej grupy Siemensa w Polsce, składającej się z 12 firm zatrudniających łącznie 5800 osób.