Siemens – Elektroniczny pozycjoner SIPART PS2

Elektroniczny pozycjoner SIPART PS2 jest cyfrowym urządzeniem obiektowym wyposażonym w mikroprocesor o wysokiej skali integracji. Każdy nastawnik może współpracować zarówno z napędami liniowymi, jak i kątowymi (obrotowymi).

SIPART PS2 może sterować zaworami o dowolnej charakterystyce. Skok lub kąt obrotu mechanizmu sprzęgającego można płynnie regulować w bardzo szerokim zakresie ? od 3 do 130 mm/od 30° do 100°. Dzięki całkowicie zintegrowanemu blokowi zaworowemu może on współpracować nawet z najmniejszymi napędami zaworów.

Standardowo pozycjonery SIPART PS2 wyposażone są w wyświetlacz cyfrowy, który informuje o stanach pracy urządzenia. Nastawnik można programować bezpośrednio w miejscu zainstalowania za pomocą trzech przycisków.

Pozycjoner SIPART PS2 wyposażony jest w funkcję automatycznego rozruchu. Automatyczne dostosowanie w trybie online umożliwia stałą, dynamiczną optymalizację pracy układu. Funkcje autodiagnostyki pozwalają na zapamiętywanie stanów awaryjnych pozycjonera oraz mechanizmów współpracujących, czyli zaworu i jego napędu.

Pozycjonery SIPART PS2 występują także w wersji przeciwwybuchowej EExd IIC T4/T5/T6. Urządzenie można programować w strefie zagrożonej wybuchem bez otwierania obudowy.

Standardowym sygnałem sterującym dla pozycjonerów SIPART PS2 jest sygnał analogowy 0/4?20 mA.

Dodatkowo nastawnik można rozbudować o bloki funkcyjne, takie jak: moduł sprzężenia zwrotnego, moduł alarmów, moduł sygnalizacji awarii. Opcjonalnie dostępne są protokoły komunikacyjne HART lub PROFIBUS-PA pozwalające na podłączenie do nadrzędnej sieci przemysłowej oraz zdalną konfigurację i diagnostykę z centralnego stanowiska inżynierskiego.

www.siemens.pl/automatyka/pi