Wspólną zaletą obu systemów jest zintegrowana w kamerze pełna funkcjonalność i zdolność do samodzielnej pracy, bez konieczności zastosowania dodatkowego sterownika czy też komputera. Obie kamery mają po 3 programowalne wejścia i wyjścia, wbudowany Ethernet i port szeregowy RS485. Wspólne i czytelne środowisko programowania IVC-Studio (bezpłatne) automatycznie rozpoznaje typ podłączonego urządzenia oraz dobiera odpowiedni zestaw gotowych procedur i narzędzi. A jest ich ponad 100, rozmieszczonych tematycznie w kilku grupach i dostępnych w postaci ikon z paska narzędzi. W ich skład wchodzą również instrukcje warunkowe, pętle, pełna obsługa błędów i komunikacji. W przypadku uruchamiania i testowania programów, szczególnie tych bardziej rozbudowanych, bardzo cenny okazuje się Debbuger.
System IVC-2D oparty jest na czarno-białym przetworniku obrazu CCD w wersji podstawowej 640 x 480 pikseli (dostępna jest również wersja 1024 x 768) o prędkości 30 obrazów na sekundę. Przemysłowa obudowa IP65 (ze specjalną osłoną na obiektyw, także obudowa ze stali nierdzewnej jako opcja) umożliwiają zastosowanie nawet w przemyśle spożywczym. Znane są także liczne aplikacje w robotyce, np. przy sterowaniu manipulatorem. Jest to również uniwersalne narzędzie do kontroli etykiety, poprawności naniesionych informacji z funkcją rozpoznawania tekstu i kodów kreskowych.
Zupełnie nową jakość w automatyce prezentują unikalne kamery IVC-3D. Jest to również zintegrowany system wizyjny (IP65), tym razem oparty na bardzo szybkim przetworniku, który pracuje z maksymalną szybkością 5 000 profili na sekundę. Kamera 3D dzięki własnemu oświetleniu laserowemu pracuje niezależnie od kolorystyki obiektu i zmian kontrastów. Przy sprzyjających warunkach można rozróżniać detale z rozdzielczością 0,04 mm w wysokości!
www.sick.pl