Serwoterminal ? serwonapęd zamknięty w kompaktowej obudowie EtherCAT Terminal

Serwoterminal EL7201, moduł systemu rozproszonych wejść/wyjść EtherCAT Terminals, jest urządzeniem wykonującym zadania serwonapędu dla silników o mocy do 200 W. Serwoterminal w standardowej, 12 mm obudowie modułów I/O EtherCAT Terminals umożliwia łatwą integrację napędów z innymi komponentami systemu rozproszonych wejść/wyjść. Sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na zmniejszenie kosztów okablowania, wykorzystanie już istniejących szaf sterowniczych oraz intuicyjną obsługę i montaż.

Serwoterminal EL7201 jest kolejnym z serii kompaktowych urządzeń systemu I/O EtherCAT Terminals przeznaczonych do sterowania silnikami. Terminal EL7201 do precyzyjnego pozycjonowania napędów uzupełnia ofertę popularnych modułów sterujących silnikami krokowymi i silnikami AC i DC. Serwoterminal posiada możliwość bezpośredniego podłączenia resolwera, silnika oraz hamulca elektromagnetycznego, umożliwiając efektywne sterowanie i kontrolę napędu. EL7201 jest szczególnie przydatny do zastosowań wymagających szybkiego sterowania precyzyjnego i pozycjonowania. Zintegrowane funkcje kontrolne urządzenia to, m.in. sterowanie silnikiem zorientowane na wektor pola (FOC) oraz regulator prędkości typu PI.

Do serwoterminala mogą zostać podłączone silniki synchroniczne z magnesami trwałymi o prądzie znamionowym do 4 A i napięciu znamionowym do 50 V. EL7201 oferuje również szereg funkcji kontrolujących stan napędu, np. obciążenie silnika, napięcie zasilania, temperatura silnika i możliwe przetężenia prądowe. Do budowy serwoterminala użyto nowoczesne półprzewodniki gwarantujące niskie straty mocy i wydajne oddawanie energii do przetwornicy DC-Link podczas hamowania. Serwoterminal EL7201 można w prosty sposób skonfigurować używając systemu oprogramowania TwinCAT firmy Beckhoff lub innego software korzystającego z protokołu CAN over EtherCAT (CoE).

Serwoterminale systemu EtherCAT Terminals są przeznaczone do sterowania silników różnego typu: od silników w maszynach do pakowania i składu aż do silników napędzających niewielkie roboty. Wraz z wprowadzeniem do sprzedaży EL7201, firma Beckhoff zapewnia kompleksową ofertę serwoterminali wraz z silnikami, zaczynając od miniaturowych serwosilników o mocy do 200 W do integracji w systemie EtherCAT Terminals, aż do potężnych serwonapędów z serii AX5000 o mocy 118 kW.

www.beckhoff.pl