Nowa seria przemienników częstotliwości Astraada Drive

Astraada Drive CHF100A (A-Advanced) to nowa seria przemienników częstotliwości ogólnego zastosowania. Są to nowoczesne falowniki o zwartej budowie i prostej – pomimo bogatej funkcjonalności ? obsłudze. Seria ta, pomimo iż swoją nazwą nawiązuje do oferowanej wcześniej serii uniwersalnych falowników ze sterowaniem skalarnym ? serii CHF100, nie jest tylko rozbudowaną jej wersją lecz rozwiązaniem łączącym w sobie cechy dwóch dotychczas oferowanych serii Astraada Drive CHF100 oraz CHE100.

Seria CHF100A umożliwia wykorzystanie bezczujnikowego sterowania wektorowego, zapewniającego wysoki moment obrotowy już przy niewielkich prędkościach.
Istotną, z punktu widzenia użytkownika, cechą jest także możliwość wyboru standardu pracy wejść, w logice dodatniej lub ujemnej oraz duża liczba dostępnych wejść i wyjść. W serii CHF100A dostępnych w standardzie jest aż:

  •     7 wejść dyskretnych / 2 wyjścia dyskretne (NPN/PNP),
  •     1 wejście wysokoczęstotliwościowe (HDI),
  •     2 wejścia analogowe (napięciowe oraz napięciowo-prądowe) / 2 wyjścia analogowe (napięciowo-prądowe)

Dzięki dużej ilości wejść/wyjść, przyjaznemu interfejsowi panelu sterowania czy dedykowanym funkcjom, przemienniki serii CHF100A znakomicie sprawdzają się w aplikacjach pompowych i wentylatorowych. Ze względu na szeroki zakres dostępnych mocy, możliwości komunikacyjne i rozbudowaną diagnostykę ich zastosowania wykraczają jednak daleko poza obszar HVAC, bez trudu wkomponowując się w automatyzację całych linii produkcyjnych czy w aplikacje w przemyśle maszynowym.

www.astraada.pl