Serwer portów szeregowych NP301

Serwer portów szeregowych RS-232/422/485 z jednym portem Ethernet i rozszerzonym zakresem temperatur pracy od -40°C do 75°C.
Zaprojektowany jest do szybkiego podłączenia urządzeń wyposażonych w port szeregowy do sieci Ethernet. Serwer jest wyposażony w 1 port RS-232/422/485 (RS-232 w DB9, RS-485/422 na 5-bitowym terminalu śrubowym) oraz jeden port 10/100Base-T(X).
Funkcjonalność serwera portów sprawia, że jest on idealnym urządzeniem do podłączenia zdecentralizowanych elementów z komunikacją szeregową do sieci Ethernet w oparciu o IP. Obsługa protokołów TCP, UDP, ARP, ICMP, DHCP oraz Windows Native COM, funkcje LLF.
Co więcej, serwer portów NP301 zapewnia efektywne narzędzia konfiguracyjne. Prosta konfiguracja krok po kroku, zarządzanie oparte na systemie Windows. Cała konfiguracja może być wykonana z poziomu sieci oraz portu szeregowego przy wsparciu komunikacji pomiędzy bramą a przełącznikiem. Ponadto konfiguracja pozwala na nadanie serwerowi elastycznego adresu IP w trybie serwera lub klienta, określenie wielkości pakietu itd.
Serwer NP301 jest zaprojektowany z zachowaniem norm EMC z zabezpieczeniem prądowym i przeciwprzepięciowym, co sprawia, że urządzenie działa stabilnie nawet w trudnym środowisku pracy.