Przekładnia planetarna NGHP

Przekładnia planetarna ze zintegrowanym kołnierzem wyjściowym umożliwiającą precyzyjne ustawienie luzu napędów zębatych. Jasno zdefiniowany proces regulacji za pomocą zintegrowanego system montażu i pozycjonowania.

Güdel opracował innowacyjny system, który pozwala ustawić luz pomiędzy kołem i listwą zębatą w bardzo prosty sposób. Rozwiązanie Güdel wyznacza nowe standardy w zakresie precyzji, efektywności, oszczędności i łatwości serwisowania.

Centralnym elementem układu GAdjustment jest przekładnia planetarna o zredukowanym luzie ze zintegrowanym kołnierzem wyjściowym, która obraca się wokół zębnika. Po zamocowaniu kołnierza przekładni do struktury maszyny, wystarczy obracać obudową przekładni, by sprzęgnąć zębnik z listwą zębatą.

Solidne wsparcie powierzchni montażu kołnierza wyjściowego zapewnia maksymalną sztywność i w konsekwencji, dłuższą żywotność łożysk przekładni. Zaletą tej metody regulacji jest fakt, że przełożenie pomiędzy obrotem przekładni i liniowym ruchem zębnika umożliwia zwiększanie dokładności ustawienia. W efekcie można z dużą dokładnością ustawić luz pomiędzy kołem i listwą zębatą.

Gdy przekładnia jest obracana o 180 stopni w celu osiągnięcia pozycji montażowej, ruch mimośrodowy pozwala na całkowite rozłączenie zębnika i zębatki. Możliwość szybkiego odłączenia układu napędu ma istotne znaczenie dla prac serwisowych, gdzie wymagana jest ręczna regulacja podzespołów maszyny.

Kluczowe cechy systemu:

– Maksymalna sztywność dzięki solidnemu wsparciu łożyska wyjściowego i rozwiązania CP (kompaktowy zębnik)
– Kompaktowa funkcjonalna jednostka ze zintegrowanym systemem montażu i pozycjonowania
– Instrukcja ustawiania luzu dostępna w intuicyjnej aplikacji GAdjuster
– Szybkie rozłączenie zębnika i zębatki usprawniające prowadzenie prac serwisowych
– Precyzyjny i powtarzalny proces ustawienia zazębienia w układzie napędu
– Montaż i demontaż za pomocą standardowych narzędzi
– Prosty i opłacalny interfejs dla maszyny klienta
– Optymalne przeniesienie siły mechanizmu zębatego w strukturę maszyny