Seria i4H SCARA ? nowe roboty klasy spożywczej od firmy OMRON

OMRON wprowadza do linii produktów i4H nowe roboty klasy spożywczej zapewniające bezpieczną obsługę w branżach produktów spożywczych, napojów i pakowania. 

Seria robotów i4H SCARA ? wykorzystuje wysokowydajne środki smarne do pracy w warunkach bardzo wysokiego ciśnienia, opracowane specjalnie do smarowania maszyn w branży przetwórstwa żywności i napojów oraz pakowania. Oleje i smary klasy spożywczej firmy OMRON posiadają rejestrację NSF H1 oraz certyfikację wg ISO 21469. Klasa szczelności IP65 zapewnia również ochronę przed pyłem i wodą pod każdym kątem. Roboty z linii i4H są dostępne w wersjach o zasięgu 650?mm, 750?mm i 850?mm, co ułatwia ich obsługę w szerokim zakresie zastosowań. Są one dostępne w konfiguracjach montażu do podstawy lub na suficie oraz długości tulei 210?mm i 410?mm.

Zalety robotów klasy spożywczej firmy OMRON:

  • zgodność z wieloma rodzajami uszczelnień pomaga zmniejszyć ryzyko wycieku oleju;
  • odporność na wodę;
  • możliwość pracy z pierwotnymi (nieopakowanymi) lub wtórnymi (pakowanymi) produktami żywnościowymi;
  • obsługa ładunków o masie do 15?kg;
  • doskonałe do zastosowań w zakresie pakowania i przetwarzania żywności oraz napojów.

Model i4H jest dostępny w wielu konfiguracjach, dzięki czemu można go dopasować do każdego stanowiska roboczego. Technologia łączności EtherCAT od firmy OMRON umożliwia synchronizację pomiędzy innymi urządzeniami automatyki. Upraszcza to zaawansowane procesy wymagające wysokiego poziomu precyzji i przepustowości, a także zapewnia kontrolę jakości dzięki integracji technologii wizyjnych.

Dowiedz się więcej o modelu i4H 


OMRON