Seria 7-osiowych kobotów Kassow Robots: KR 810, KR1205, KR1805

Roboty współpracujące Kassow Robots zadebiutowały w 2018 r. na targach w Monachium. Od jesieni 2019 r. są dostępne także w Polsce. Technologia KR oparta jest na nowatorskim projekcie zarówno sterownika robota, interfejsu użytkownika, jak i mechaniki ramienia. Zostały one opracowane przez zespół pod kierownictwem Kristiana Kassowa, który w poprzednich latach działalności był również odpowiedzialny za inne przełomowe projekty w dziedzinie robotyki. Produkty KR wyróżniają się połączeniem 7 stopni swobody z dużą mocą.

Praktyczne korzyści:

1. Prędkość i wydajność.

Roboty KR poruszają się z prędkością do 225º/s we wszystkich 7 osiach. Zwiększają wydajność produkcji, a tym samym poszerzają zakres zadań, które można wykonać.

2. Ergonomia i oszczędność miejsca.

7 oś pozwala ustawić robota nawet w wąskich przestrzeniach pomiędzy innymi urządzeniami. Oszczędzamy dzięki temu bezcenne miejsce na hali produkcyjnej. 7-osiowy KR potrafi docierać do obszaru pracy zza rogu. Dzięki temu może pracować z pozycji odsuniętej na bok od pola roboczego. Zostawiając wolny dostęp technikowi, pozwala mu przezbroić, wyczyścić lub naprawiać maszynę,bez konieczności demontażu robota.

3. Elastyczność i ekonomia.

Jest szereg aplikacji (mniejszych modeli maszyn takich producentów jak: Haas, Mazak, Doosan, Okuma czy DMG Mori), gdzie w zakresie zasięgu efektywnego 7-osiowy KR o zasięgu ramienia 850mm może swobodnie konkurować z większymi o ponad 300mm zasięgu robotami 6-osiowymi. Krótsze, ale zwinniejsze ramię robota 7-osiowego może zrobić to samo co większy (i często droższy) model kobota z 6 osiami.

4. Więcej możliwych aplikacji.

Dodatkowy ruch na 3. przegubie umożliwia zachowanie ścieżki narzędzia. Pozwala to m.in. na rozprowadzanie farby, kleju, inną obróbkę powierzchni na większej przestrzeni, i dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Dodatkowy ruch pozwala też na bezpieczne przenoszenie delikatnych przedmiotów, albo takich, których orientacja w przestrzeni nie może ulec zmianie w trakcie ruchu.

5. Bezpieczeństwo Plus.

Chcemy zaznaczyć, że bezpieczeństwo osób pracujących z robotem kolaboracyjnym może być rozpatrywane tylko i wyłącznie dla całości aplikacji do jakiej jest on wykorzystywany.
W zakresie bezpieczeństwa roboty KR posiadają rozwiązania najlepszych z branży. Ponadto zwiększają je dzięki możliwościom 7 osi. 7-osiowego KR można zaprogramować tak, aby przenoszony przedmiot / narzędzie mogło pozostawać tylko w orientacji bezpiecznej dla ludzi, np. odwracając je od ludzi ostrymi krawędziami lub tak, by nie opuszczało strefy bezpieczniej od pasa w górę do wysokości ramion. Kobot z 7 osiami może też sam sobą osłaniać narzędzie i przenoszony przedmiot przed ludźmi. Możliwość ustawienia kobota 7-osiowego w towarzystwie innych maszyn zmniejsza też ilość miejsc możliwej kolizji i fizycznego dostępu do robota.

6. Łatwość obsługi dla każdego.

Zapewnia intuicyjny interfejs tabletu.

Więcej o produktach: www.beboqrobotics.pl/produkty/kassow-robots/