Schneider Electric wprowadza do sprzedaży w Europie Micro Data Center EcoStruxure? z certyfikatami IP i NEMA

Firma Schneider Electric, wprowadziła na rynek europejski nową serię R EcoStruxure? Micro Data Center przeznaczone do działania w wymagających środowiskach przemysłowych i produkcyjnych. Będzie dostępna w Europie od czerwca 2021 roku. Nowe mikro centra danych z certyfikatem IP i NEMA stanowią odporne i szybkie we wdrożeniu rozwiązanie, ułatwiające zarządzanie infrastrukturą obliczeniową w edge computing. Z tej okazji 18 maja zostanie zorganizowane wirtualne wydarzenie dla profesjonalistów z branży przemysłowej. Jego celem jest pokazanie, w jaki sposób edge computing pomaga firmom sektora F&B w zwiększaniu stabilności, wydajności i zrównoważonego rozwoju biznesu.

Coraz więcej operatorów przemysłowych wdraża technologie Przemysłu 4.0 w celu zwiększenia produktywności, bezpieczeństwa i stopnia automatyzacji. W tej sytuacji mikro centra danych stają się niezbędne do wdrażania podstawowych elementów, od konwergencji IT i OT po umożliwienie zastosowania technologii IIoT. Zadaniem urządzeń tego typu jest zapewnienie aby systemy IT na hali produkcyjnej były niezawodne i proste we wdrożeniu. W ramach premiery dostępnych jest sześć nowych modeli w rozmiarach 16U, 24U i 42U, które zapewniają elastyczność i łatwą skalowalność.

?Ponieważ Przemysł 4.0 i zaawansowane technologie automatyzacji nadal napędzają transformację w środowiskach przemysłowych, technologie IT muszą być wdrażane bliżej punktu użytkowania, umożliwiając zwiększoną produktywność i efektywność? – powiedział Rob McKernan, SVP, Secure Power Division, Schneider Electric Europe. ?Dostępność naszych nowych rozwiązań EcoStruxure Micro Data Center serii R z certyfikacją IP i NEMA pomoże producentom przemysłowym i dystrybutorom w całym regionie czerpać korzyści z poprawy wydajności i niezawodności w fabryce?.

Rozwiązania EcoStruxure Micro Data Center umożliwiają szybsze, wydajniejsze i tańsze wprowadzanie systemów przemysłowych na rynek 

Rozwiązania EcoStruxure Micro Data Center to konfigurowalne, wstępnie skonfigurowane, zamknięte systemy szaf ?rack?, które obejmują zasilanie, chłodzenie oraz systemy bezpieczeństwa i zarządzania. Sposób w jaki zostały zaprojektowane pozwala zaoszczędzić do 40% na kosztach inżynierii terenowej, uruchomić systemy o 20% szybciej i obniżyć koszty utrzymania i konserwacji o siedem procent. Mikro centra danych wykorzystują istniejącą infrastrukturę i mogą potencjalnie zmniejszyć wydatki kapitałowe o 48 procent w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Nowa seria R oferuje wszystkie te korzyści i pomaga klientom przezwyciężać trudności, ponieważ:

  • Konstrukcja pozwala wytrzymać trudne warunki, minimalny poziom ochrony odpowiada stopniom IP54 i NEMA 12. Produkty serii R, są przystosowane do pracy w warunkach dużego zapylenia, wilgoci i dużymi wahaniami temperatury.
  • Zdalne zarządzanie pracą za pomocą dedykowanego oprogramowania i usług cyfrowych firmy Schneider Electric zapewnia ciągłość gdy na miejscu nie ma personelu IT. EcoStruxure IT, otwarta platforma niezależna od dostawcy, zapewnia użytkownikom moc i elastyczność w zarządzaniu infrastrukturą krytyczną samodzielnie, z partnerem lub pozwala inżynierom serwisowym Schneider Electric na zarządzanie ich zasobami.
  • Produkty są wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak kontrola dostępu, wykrywanie włamań i kamera bezpieczeństwa, które pozwalają na zastosowanie w niezabezpieczonych miejscach.
  • Możliwość ujednolicenia projektu w wielu środowiskach, za pomocą jednego, kompleksowego rozwiązania, które jest łatwiejsze we wdrożeniu i utrzymaniu niż odrębne systemy.

Więcej informacji o nowej serii R EcoStruxure Micro Data Center

Nowa seria R jest dostępna u partnerów mySchneider IT Solutions Partners i przedstawicieli handlowych Schneider Electric. Odwiedź tę stronę, aby uzyskać więcej informacji na temat nowej serii R EcoStruxure Micro Data Center firmy Schneider Electric z certyfikatami IP i NEMA do zastosowań w trudnych warunkach.

Czym jest Przemysłowy Edge Computing? 

Aby operatorzy przemysłowi mogli czerpać korzyści ze zwiększonego stopnia automatyzacji, nie mogą polegać wyłącznie na technologii chmury w poszukiwaniu stabilności i szybkości wymaganej przez sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe i inne technologie Przemysłu 4.0. Lokalne centra danych brzegowych to infrastruktura IT łącząca odpowiednie obudowy, przestrzenie oraz obiekty i urządzenia rozproszone geograficznie, aby umożliwiać współpracę i wymianę danych z punktami końcowym w sieci. W środowiskach przemysłowych, takich jak zakład produkcyjny lub centrum dystrybucji, takie zastosowanie jest określana jako ?industrial edge?. Analizy pokazują, że dane I komunikacja ?z brzegiem sieci? staje się coraz ważniejsza.


Schneider Electric