Rockwell Automation i Cisco rozwijają współpracę na rzecz cyberbezpieczeństwa

Rockwell Automation, światowy lider w zakresie automatyzacji przemysłu i transformacji cyfrowej w ramach wieloletniego sojuszu z firmą Cisco poinformował o wdrożeniu rozwiązania Cisco Cyber Vision do portfolio usług LifecycleIQ Services w zakresie wykrywania zagrożeń. Firmy łączą informatykę i technologię operacyjną, aby wspólnie zwalczać rosnące zagrożenia cyberbezpieczeństwa przemysłu. Rockwell Automation i Cisco od ponad dekady współpracowały na rzecz wspólnej oferty w zakresie rozwiniętej architektury, usług i produktów, które wspierają przedsiębiorstwa produkcyjne w stawianiu czoła wyzwaniom w procesie tworzenia i rozwoju koncepcji Connected Enterprise.

?Dodanie Cyber Vision firmy Cisco do portfolio usług wykrywania zagrożeń Rockwell Automation odzwierciedla nasze pełne i wieloletnie zaangażowanie na rzecz wzmocnienia cyberbezpieczeństwa naszych klientów w ich działalności przemysłowej? ? oświadczył Vikas Butaney, VP i GM firmy Cisco IoT. ?Dzięki Cyber Vision cyberbezpieczeństwo staje się częścią sieci przemysłowych, co ułatwi firmom produkcyjnym zabezpieczenie działań krytycznych dla ich biznesu. Z dumą oferujemy najbardziej kompleksowe portfolio produktów i usług ułatwiających przepływ pracy zespołowej w przekonaniu, że zespoły ds. informatyki i technologii operacyjnej potrzebują zarządzać tymi krytycznymi zagrożeniami i odpowiadać na wyzwania związane z bezpieczeństwem przemysłowym?.

Choć obydwie firmy współpracują ze sobą już ponad dekadę, swój sukces zawdzięczają temu, że już na wczesnym etapie zrozumiały, iż technologia informacyjna (IT) jest coraz bliżej technologii operacyjnej (OT). Konwergencja ma kluczowe znaczenie dla transformacji cyfrowej, jednak niesie ze sobą również wyzwania, jak choćby odizolowane sieci, zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa, czy nadprodukcja danych i rozwiązań. 

Z uwagi na fakt, że integracja informatyki, technologii chmury i sieci przemysłowych generuje problemy w zakresie bezpieczeństwa, które mogą zakłócać proces cyfryzacji, Cyber Vision oferuje pełną widoczność systemów kontroli przemysłowej, tak aby budować bezpieczną infrastrukturę i wdrażać politykę bezpieczeństwa, zapewniającą ciągłość, odporność i bezpieczeństwo działalności. Dodanie Cyber Vision do usług wykrywania zagrożeń w portfolio LifecycleIQ zapewnia opartą na przełącznikach architekturę dla klientów, którzy posiadają rozwiązania Cisco, zarówno dla nowych sieci, jak i dla klientów aktualizujących infrastrukturę sieciową Cisco. 

?Cieszymy się ze stałego rozwoju oferty w ramach naszej strategicznej współpracy z Cisco? ? powiedziała Angela Rapko, dyrektor Działu Zarządzania Ofertą i Działalnością ? Utrzymanie i Wsparcie Klienta w Rockwell Automation. ?Nasza współpraca łączy globalną pozycję Cisco w dziedzinie technologii sieciowych i bezpieczeństwa z globalną pozycją Rockwell Automation w branży automatyzacji przemysłu i technologii operacyjnej. Dodanie Cisco Cyber Vision do naszego portfolio usług wykrywania zagrożeń w zakresie cyberbezpieczeństwa to ogromna korzyść dla naszych klientów, poprzez wzmocnienie  integracji ekosystemów Rockwell Automation i Cisco, zwłaszcza w kontekście cyberbezpieczeństwa?.

Nowa oferta jest oparta na dotychczasowej współpracy Rockwell Automation i Cisco na rzecz rozwiązań dotyczących sieci przemysłowych i bezpieczeństwa dla klientów. Współpraca ta obejmuje opracowaną wspólnie ? i powszechnie dostępną ? architekturę Converged Plantwide Ethernet (CPwE), dostarczającą klientom wzorów do projektowania i uruchamiana skalowalnych i bezpiecznych sieci przemysłowych, a także wspólny projekt Allen-Bradley Stratix, w którym zarządzanie przełączeniami zapewnia klientom infrastrukturę bezpiecznych przełączeń w trudnych warunkach. 


Rockwell Automation