SC 5004 i SC 5008 : nowe serie regulatorów prędkości firmy FAULHABER

Firma FAULHABER wypuściła na rynek dwie nowe serie regulatorów prędkości. Obieserie są konfigurowane za pomocą oprogramowania ? nie są więc konieczne trymery ani przełączniki DIP. Urządzenia są przeznaczone do współpracy zarówno z silnikami prądu stałego, jak i elektronicznie komutowanymi (również w wersji ze zintegrowanymi czujnikami Halla). W zależności od trybu pracy, prędkość może być regulowana w zakresie od 50 do 60 000 obr/min.
 
Użytkownicy mogą swobodnie dostosować właściwości regulatorów do swoich potrzeb. Ostatnia wersja (4.5) dobrze znanego oprogramowania ?Motion Manager? firmy FAULHABER umożliwia indywidualne programowanie za pomocą przyjaznych i łatwych w użyciu narzędzi. Przy użyciu sygnałów PWM (Pulse-width modulation) można konfigurować ograniczenia mocy, parametry sterujące, stałe wartości prędkości oraz czułość enkodera, co umożliwia precyzyjną regulację prędkości i działania zarówno silników prądu stałego, jak i silników elektronicznie komutowanych ze zintegrowanymi czujnikami Halla (również w wersji bez czujników).

W zastosowaniach, gdzie nie jest konieczne konfigurowanie regulatorów, stosuje się fabrycznie zaprogramowane regulatory typu ?plug and play? nie wymagające adapterów ani oprogramowania Motion Manager. Nowe regulatory są dostępne w wersjach z obudową i bez, a dzięki kompaktowemu projektowi mogą być wykorzystywane w różnych zastosowaniach bez użycia rozbudowanego okablowania.