Lenze – Sterownik L-force 3200 C z interfejsem EtherCAT dla serwosystemu ECS

Sprawdzony serwosystem ECS firmy Lenze jest teraz dostępny ze zsynchronizowanym interfejsem EtherCAT. W połączeniu ze sterownikiem L-force 3200 C przeznaczonym dla architektur centralnego sterowania, system ten doskonale sprawdza się nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach, gdzie wymagana jest wysoka precyzja i koordynacja ruchów wielu osi.
 
System ECS to rodzina kompaktowych serwonapędów charakteryzujących się dużą dynamiką, niezastąpionych w procesach sterowania ruchem, w których wymaga się zachowania wysokich parametrów precyzji i prędkości. Zostały specjalnie zaprojektowane do zastosowań wieloosiowych w systemach sterowanych centralnie. W skład uniwersalnego systemu ECS wchodzi duża liczba modułów osiowych i zasilających, które mogą być ze sobą integrowane. Napędy ECS idealnie pasują do bardzo dynamicznych silników MCS, jak również mogą efektywnie współdziałać z innymi synchronicznymi i asynchronicznymi silnikami.

Sterownik L-force 3200 C został zaprojektowany do użytkowania w szafach sterowniczych . Jego konstrukcja opiera się o energooszczędny procesor Intel Atom?. Zintegrowana magistrala 48 MBit/s umożliwia bezpośredni montaż modułów I/O systemu I/O1000 z boku kontrolera. Krótki czas trwania cykli i ich minimalne wahania w połączeniu ze stemplem czasowym gwarantują, że system sterowania ruchem będzie spełniał surowe wymagania co do synchronizacji i prędkości.

Dzięki współdziałaniu naszego sterownika L-force 3200 C i systemu ECS , możemy zaoferować optymalne rozwiązania dla wymagających zastosowań wieloosiowych – wyjaśnia Sören Mirbach z Control Technology Product Management firmy Lenze i dodaje: Integracja systemu ECS w środowisku przemysłowym pod kontrolą EtherCAT dopełnia nasze portfolio rozwiązań dla systemów z architekturą centralnego sterowania.