SATEL Oy – Cyfrowy radiomodem na pasmo wolne

SATELLINE-EASy869 jest przeznaczony do bezprzewodowej wymiany danych w paśmie 869.400–869.650 MHz. Pasmo to pozwala na pracę urządzeń bezprzewodowych bez dodatkowych kosztów  i formalności, niezależnie od liczby obiektów oraz ilości przesyłanych danych. Moc radiomodemu jest konfigurowana w zakresie od 10 mW do 0,5 W, a czułość może wynosić do -111 dBm, co przekłada się na zasięg komunikacji do 8 km.

Urządzenie składa się z modemu, nadajnika oraz odbiornika radiowego, zintegrowanych w aluminiowej obudowie. W dolnej części obudowy wyprowadzone jest gniazdo portu szeregowego (RS-232/RS-422/485) oraz złącze antenowe typu TNC. Radiomodem jest dostępny w wersji podstawowej lub z wbudowanym wyświetlaczem LCD oraz czteroprzyciskową miniklawiaturą, umożliwiającą zmianę ustawień, bez konieczności podłączania komputera PC. Ponadto na ekranie LCD wyświetlana jest aktualna wartość poziomu sygnału odbieranego (RSSI), dostarczająca informacje o jakości połączenia bezprzewodowego.

Zmiana konfiguracji radiomodemu odbywa się z poziomu dowolnego programu terminalowego. Zalecanym środowiskiem jest udostępniany bezpłatnie „Saterm”, który poza konfiguracją podstawową pozwala również na aktualizację firmware oraz na budowanie bardziej rozległych struktur bezprzewodowych, w oparciu o mechanizm trasowania połączeń (ang. Message Routing). www.astor.com.pl