Saia-Burgess otworzyła fabrykę w Dąbrowie

  Szwajcarska grupa Saia-Burgess oficjalnie otworzyła w Polsce nowy zakład montażowy swoich produktów. Zakład znajduje się w Dąbrowie Górniczej i będzie produkował szeroką gamę produktów, w tym: przełączniki, silniki krokowe i synchroniczne, solenoidy oraz podzespoły do wyżej wymienionych części. 
  Aż 25% wszystkich przełączników na rynku europejskim jest wytwarzanych w zakładach Saia–Burgess. W zakładzie produkcyjnym w Dąbrowie Górniczej będzie produkowana aż połowa produkcji mikroprzełączników tej firmy.
  – Zakład w Dąbrowie Górniczej stanie się jednym z największych zakładów grupy w Europie – powiedziała w wywiadzie dla PAP Justyna Romańczyk z KSSE (Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej). – Zakład ruszy w hali wydzierżawionej od firmy Galia – producenta firan i galanterii stołowej, który działa w dąbrowskiej części strefy od drugiej połowy lat 90.
  Otwarcie nowego zakładu w Dąbrowie Górniczej wygeneruje wiele nowych miejsc pracy. W 2005 roku firma zatrudni 250 osób, a w roku 2008 liczba ta wzrośnie do 400-500 pracowników. Na prowadzenie swojej działalności Saia-Burgess wybrała Polskę ze względu na kilkuletnie doświadczenie we współpracy z polskimi firmami – biorąc pod uwagę doskonałą infrastrukturę oraz profesjonalną pomoc lokalnych władz i Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 
  Szwajcarska firma Saia-Burgess Electronics Holding AG należy do największych światowych dostawców silników krokowych oraz innych podzespołów automatyki przemysłowej. 
  Saia-Burgess ma zakłady w Europie, Ameryce Północnej, Afryce i Azji. W 2004 roku grupa osiągnęła sprzedaż rzędu 568,4 mln franków szwajcarskich (ok. 365,2 mln euro), zatrudniając łącznie ponad 3,7 tys. pracowników na całym świecie. Akcje grupy Saia-Burgess są notowane na giełdzie szwajcarskiej. Jedynym przedstawicielem i wyłącznym dystrybutorem Saia-Burgess w Polsce jest SABUR sp. z o.o.