Rozwój systemów SCADA

  Jak utrzymać system monitorowania procesów na najwyższym poziomie? Wydawałoby się, że to zadanie to nic więcej, jak tylko aktualizacja oprogramowania do najnowszych wersji. W praktyce okazuje się jednak inaczej.
  Proficy iFIX 5.8 – najnowsza wersja – jeszcze więcej możliwości
  Najczęściej wykorzystywanym elementem złożonej rodziny oprogramowania GE Intelligent Platforms jest Proficy HMI/SCADA iFIX. Ten popularny system doczekał się już kolejnej wersji, w której użytkownicy znajdą szereg zmian, na które czekali np. wsparcie dla najnowszych systemów operacyjnych. W wersji 5.8  zaimplementowano nowy algorytm dynamicznego skalowania ekranów synoptycznych oraz znacząco zwiększono wydajność systemu nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.  Na produkcji nie ma miejsca na utratę danych, a każda próbka może okazać się kiedyś ważna. W nowym iFIXie rozbudowano opcję redundancji, czyli awaryjnego przełączania serwerów, by zwiększyć niezawodność i zapewnić 100% bezpieczeństwa. Zmieniło się także licencjonowanie tego oprogramowania co przekłada się na przystępność cen w różnych konfiguracjach. Dokładając do tego wszystkiego przemysłowy archiwizator danych Proficy Historian for SCADA w cenie licencji iFIXa, otrzymujemy zestaw narzędzi, bez którego współczesna produkcja nie może się obejść.
  Proficy Historian for SCADA – darmowa, przemysłowa baza danych
  Dołączony bezpłatnie do nowego iFIXa – Proficy Historian for SCADA  – to ukłon producenta GE Intelligent Platforms w stronę klientów, którzy mają potrzebę archiwizowania danych, jednak szukają rozwiązania ekonomicznego. Ten mniejszy brat oprogramowania Proficy Historian zapewnia ogromną wydajność i bezpieczeństwo, a także dostęp do najistotniejszych parametrów procesu przy możliwości prezentacji tych danych w przeglądarce internetowej np. za pośrednictwem oprogramowania Proficy Webspace.
  SCADA w przeglądarce www
  Kolejnym kierunkiem rozwojowym systemów SCADA powinna być mobilność. Otwiera ona przed użytkownikiem szereg nowych możliwości dostępowych, które znacząco wpływają na wydajność całego zakładu. Przeglądanie ekranów synoptycznych, sterowanie i raportowanie z poziomu przeglądarki www to już standard. Automatyka jutra, to urządzenia mobilne typu smartfon/tablet w ręku każdego pracownika produkcji.  GE Intelligent Platforms proponuje użytkownikom swoich systemów bezpłatną aplikację ProficySCADA, dzięki której można uzyskać dostęp do kluczowych danych praktycznie z dowolnego miejsca w zasięgu sieci internet. Rozbudowując system o możliwość określania położenia użytkownika na podstawie nawigacji, wchodzimy na najwyższy poziom wydajności.
  VIX Automation sp. z o.o. www.vix.com.pl