Rozmawiali o przyszłości polskiego przemysłu

Ponad 3 tysiące gości odwiedziło pierwszą edycję targów Nowy Przemysł Expo w Katowicach. Głównym tematem prowadzonych dyskusji, szkoleń i rozmów profesjonalistów był Przemysł 4.0. Jednym z ekspertów i zarazem sponsorem wydarzenia była stacjonująca w Katowicach firma ifm electronic.

Nowy Przemysł Expo to trzydniowe spotkanie ekspertów, przedstawicieli biznesu i polityków, które odbyło się w dniach 26-28 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Przybyli na nie czołowi przedstawiciele sektora przemysłu i gospodarki, naukowcy, przedsiębiorcy, a także reprezentanci Unii Europejskiej, rządu i administracji publicznej.

W trakcie wydarzenia odbyło się ponad 50 paneli dyskusyjnych z udziałem blisko 250 prelegentów. Wśród nich znaleźli się także eksperci ifm electronic. Nie tylko wzięli udział w dwóch sesjach dyskusyjnych, ale również przeprowadzili sześć warsztatów, których uczestnicy mogli zapoznać się z rozwiązaniami wpływającymi na optymalizację procesów produkcyjnych, stosowanymi w Polsce i na świecie.

– Targi Nowy Przemysł Expo to dla nas wielkie wydarzenie – mówi Marek Maciejewski z ifm electonic. – Mamy rzesze klientów, którym chcieliśmy pokazać, że założenia Przemysłu 4.0 to nie tylko górnolotna idea, ale coś namacalnego, możliwego do wdrożenia w podmiotach o dowolnej skali. Warto te rozwiązania wprowadzać do polskich fabryk, aby w rezultacie przełożyły się na ich większą rentowność i konkurencyjność. 

Stoisko ifm electronic odwiedził m.in. Jerzy Buzek, Przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii UE oraz Carlos Moedas, Komisarz UE ds. Badań i Nauki.  Goście mieli okazję zapoznać się z produktami i rozwiązaniami software’owymi stosowanymi we współczesnym przemyśle, m.in. czujnikami do pozycjonowania i kontroli ruchu, systemem IO–Link, kamerami 3D oraz oprogramowaniem do analizy danych – Linerecorder Smartobserwer.

Odwiedzający targi Nowy Przemysł Expo rozmawiali z ekspertami m.in. na temat unowocześniania przemysłu, narzędzi informatycznych wykorzystywanych w poszczególnych branżach czy efektywnym zarządzaniu mediami w zakładach produkcyjnych, a także o wpływie innowacji na gospodarkę i modelu współpracy między innowatorami a przedsiębiorcami. Nie zabrakło tematów związanych z cyfryzacją i robotyzacją w przemyśle. Natomiast twórcy innowacyjnych produktów i usług, mogli pochwalić się swoimi największymi osiągnięciami w specjalnej strefie wystawienniczej New-Tech Zone.

W trakcie imprezy odbyła się również gala wręczenia tytułów Nowe Impulsy 2018 – wyróżniających najaktywniejsze firmy i najciekawsze projekty podążające za nowymi trendami w energetyce.

Wydarzeniami towarzyszącymi Nowy Przemysł EXPO były: XV edycja Kongresu Nowego Przemysłu, Europejskie Forum Technologiczne i Konferencja Górnictwo.

Źródło: Organizator