Router VPN, model IE-SR-2GT-LTE/4G-EU wraz z usługą zdalnego dostępu u-link

Oferowana przez firmę Weidmuller usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do obiektów automatyki, maszyn i fabryk, znajdujących się w dowolnej lokalizacji, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klienckimi użytkownika. Na usługę składają się: klient VPN w postaci aplikacji instalowanej na komputer (u-link VPN Client), serwer VPN w chmurze (u-link Remote Access Service) oraz przemysłowy router VPN zamontowany na obiekcie.

Innowacyjna obsługa na specjalnie zabezpieczonych serwerach dostarcza platformę online u-link.weidmueller.com, która zapewnia zgodność pomiędzy różnymi systemami informatycznymi podczas realizacji usług zdalnego utrzymania ruchu. Dostęp do maszyn i całych fabryk uzyskujemy za pomocą bezpiecznego połączenia VPN, niezależnie od miejsca na świecie. Wysoki poziom dostępności serwerów oznacza bezpieczny dostęp do zasobów w każdej chwili.

Intuicyjne interfejsy u-link są szybkie i łatwe zarówno do skonfigurowania, jak i zaadoptowania do specyficznych procesów. Dzięki temu routery i stacje klienckie mogą być łatwo podłączone, co pozwala na szybkie łączenie wielu maszyn z usługą w chmurze. Dodatkowo dzięki oprogramowaniu Weidmüller Heartbeat dostępność routera może być raportowana do u-link, co pozwala na monitorowanie jego stanu.

Najnowszym routerem VPN w ofercie firmy Weidmuller jest model IE-SR-2GT-LTE/4G-EU, wyposażony w 2 porty Ethernetowe (1 WAN, 1 LAN) oraz modem 4G. Charakteryzuje się prostą i funkcjonalną konstrukcją. Router oferuje możliwość aktywowania połączenia VPN z poziomu fizycznego sygnału, np. przez przycisk. Dzięki temu możemy otworzyć tunel VPN wtedy, kiedy tylko potrzebujemy. Nie musi on być cały czas dostępny w sieci. Innym przyciskiem można wymusić rozłączenie routera z siecią. Pin 3 na dolnym konektorze to wyjście alarm – sygnalizujące wystąpienie błędu. Z tyłu routera znajduje się wejście na kartę SCM – SIM memory card, do przechowywania backupów zawierających konfigurację routera, co dodatkowo zabezpiecza nas przed przypadkowym resetem ustawień.

Więcej informacji na www.weidmuller.pl/u-link