KUKA.Sim Pro 3.1

Inteligentne oprogramowanie KUKA.Sim Pro 3.1 jest doskonałym narzędziem służącym do symulacji prac produkcyjnych. Wspierając precyzyjne planowanie procesów zachodzących w fabryce, nie wymagając dodatkowych inwestycji, pozwala inżynierom testować różne warianty na poziomie wirtualnym. Optymalizacja procesów produkcyjnych oraz pracy robotów to kluczowy element pozwalający na sprawne funkcjonowanie oraz wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa. To także doskonałe narzędzie wspierające sprzedaż.

KUKA.Sim Pro 3.1 cechuje się przyjaznym użytkownikowi interfejsem, licznym funkcjom i modułom. W oprogramowaniu można stworzyć m.in. własny program robota w trybie offline, tworzyć własne koncepcje dla celi pracy robota oraz unikalne komponenty. Mając nieograniczone możliwości modyfikacji instalacji i robotów według indywidualnych potrzeb klientów, sprzedawcy w prosty i szybki sposób przygotowują prezentacje eksportując projekty 3D do pliku PDF, co wpływa na ich atrakcyjność i chęć zakupu.

Wstępne projektowanie koncepcji instalacji o bardzo dokładnych czasach taktowania zwiększa pewności planowania i konkurencyjność. Natomiast testy osiągalności i rozpoznawania kolizji umożliwiają ocenę, czy programy robotów i schematy modułów są możliwe do zrealizowania.
Narzędzie KUKA.Sim Pro 3.1 umożliwia zanurzenie się w wirtualną rzeczywistość. Za pomocą urządzenia VR (nie należy do zakresu dostawy) prezentowane są tworzone koncepcje instalacji. Wyniki symulacji można wyświetlać także w drodze za pomocą aplikacji Mobile Viewer App.