Rosnące przychody IGE+XAO

    Rok 2004/2005 to dla firmy IGE+XAO 10-cio procentowy wzrost przychodów, który wynosi ponad 19 milionów euro. Grupa przekroczyła założenia rocznego planu, który zakładał wzrost o 5-9%.
    Obok imponujących przychodów IGE+XAO może pochwalić się kilkoma lukratywnymi umowami. Został zawarty kontrakt, opiewający na ponad 1,5 miliona euro, z Grupą Eurocopter. IGE+XAO nawiązało także bliską współpracę z Weidmuller i Moeller Electric. Współpraca z Weidmuller oscyluje wokół zintegrowania produktów tej grupy z oprogramowaniem IGE+XAO. Z kolei dla koncernu Moeller Electric firma dostarczy oprogramowanie wspomagające projektowanie układów z użyciem elementów Moeller Electric.
    Zakończony w lipcu rok finansowy charakteryzował się dużą aktywnością grupy w przemyśle lotniczym oraz dominacją w branży przetwórczej – podstawowej branży korzystającej z rozwiązań proponowanych przez IGE+XAO.
    Od 19 lat grupa IGE+XAO dostarcza oprogramowanie do wspomagania projektowania w branży elektrycznej i automatyce. Firma ma: 14 000 klientów, 42 000 zainstalowanych programów na całym świecie i ponad 10 milionów rysunków wykonanych w formacie SEE. IGE+XAO ma 19 filii w 11 krajach.
    Od 1989 roku jest obecna w Polsce, gdzie zatrudnia 130 osób. Obroty polskiej spółki w roku handlowym 2004/2005 wyniosły 9,6 mln zł. Kapitał zakładowy spółki wynosi 1,7 mln zł.