Rockwell Automation poszerza ofertę na poziomie informacyjnym

  Rockwell Automation Sp. z o.o.Nowa oferta pozwala przedsiębiorstwom na inteligentną optymalizację produkcji.
  Warszawa, 12 grudnia 2016 – Jeżeli w Państwa przedsiębiorstwie stosowane są inteligentne czujniki, urządzenia, maszyny i inne środki produkcji – dysponujecie Państwo danymi. Ogromną ilością danych. Oczekuje się, że do roku 2020 ponad 50 miliardów urządzeń zostanie podłączonych do Internetu. Urządzenia stają się coraz inteligentniejsze, co za tym idzie, coraz inteligentniejszy staje się proces produkcyjny. Nigdy dotąd producenci nie byli w stanie tak łatwo wykorzystać tychmożliwości, a jest to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak chmura, łączność mobilna oraz obejmująca cały zakład sieć komunikacyjna EtherNet/IP.
  Aby zgromadzone dane dawały maksimum korzyści, firma Rockwell Automation rozwija potencjał rozwiązań informatycznych, zapewniając producentom pomoc w przeprowadzeniu cyfrowej transformacji i realizowaniu własnej koncepcji czwartej rewolucji przemysłowej na bazie koncepcji Connected Enterprise. Nowa oferta ukierunkowana jest na wsparcie producentów w zakresie zarządzania, walidacji i optymalizacji produkcji z zastosowaniem systemów produkcji (manufacturing execution systems, MES), inteligentnego procesu produkcyjnego, aplikacji analitycznych i usług informatycznych.
  „Dostęp do informacji jest czynnikiem zmieniającym oblicze procesów przemysłowych” – powiedział John Genovesi, wiceprezes Rockwell Automation ds. oprogramowania informacyjnego. „Poważnie inwestujemy w technologie i zasoby zwiększające inteligencję procesów eksploatacyjnych i wykorzystanie danych z układów sterujących. Rockwell Automation jest dostawcą wielkiej liczby „inteligentnych rzeczy”, składających się na przemysłowy Internet Rzeczy (IIOT). Poświęciliśmy dziesiątki lat na zwiększanie ich potencjału informacyjnego i nauczenie się, jak wykorzystać generowane przez nie dane. Obecnie poczyniliśmy kolejny krok naprzód, rozszerzając nasze propozycje w zakresie zintegrowanych systemów sterowania i informatyki, radykalnie ograniczające fluktuacje i zagrożenia. Umożliwiliśmy także optymalizację procesów produkcyjnych naszych klientów”.
  Modernizacja systemów zakładów i procesów wytwórczych, jak również łączenie zakładowych sieci komunikacyjnych z systemami biznesowymi przedsiębiorstw umożliwia producentom dostęp do ogromnej ilości danych. Jednakże większość z nich potrzebuje pomocy w zakresie maksymalnego wykorzystania tych danych i przetworzenia ich w użyteczne informacje.
  „Dążenie do inteligentnej produkcji unaocznia prawdę, że współpraca między technologią produkcji (OT) a technologią informacyjną (IT) przestała być opcją – stała się koniecznością” – dodał Genovesi. „Współpracujemy z firmą Microsoft, chcemy skoncentrować nasze produkty i zespoły technologiczne na grupie strategicznych inicjatyw, upraszczających i aktywizujących tę współpracę”.
  „Koncepcja Connected Enterprise firmy Rockwell Automation nakłada się na wizję Microsoftu w dążeniu do wbudowania inteligencji we wszystkie środki trwałe połączonych systemów” – powiedział Çağlayan Arkan, dyrektor ds. Worldwide Manufacturing and Resources w firmie Microsoft. „Łączymy nasze doświadczenie w serii wspólnych innowacyjnych projektów skoncentrowanych na umożliwieniu połączenia OT i IT, aby móc stworzyć nowe wartości dla reprezentujących je organizacji. Prawdziwie inteligentne przedsiębiorstwo wymaga koordynacji i kompatybilności, począwszy od urządzeń brzegowych, a skończywszy na jego operacjach, aplikacjach i decyzjach biznesowych”.
  Rockwell Automation Sp. z o.o.
  ul. Powązkowska 44C, Warszawa 01-797www.rockwellautomation.com/pl_PL