Kolejne Spotkanie Integratorów KUKA za nami

Kolejne Spotkanie Integratorów KUKA za nami. W Hotelu Mercure Dosłońce Racławice spotkali się wszyscy Partnerzy Systemowi firmy, inżynierowie, specjaliści oraz eksperci KUKA. Otwarta formuła wydarzenia pozwoliła uczestniczyć w nim także przedstawicielom kadry zarządzającej firm zainteresowanych rozwiązaniami przedsiębiorstwa. W wydarzeniu wziął udział Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju, Pan Jan Filip Staniłko. Partnerami spotkania były firmy: SIEMENS, TROAX, SCHUNK, SCHMALZ, LAPP GROUP oraz EVOTEC.

Spotkanie podzielone zostało na dwie ścieżki programowe – sprzedażową i techniczną. Panele szkoleniowe poprzedziło wystąpienie dyrektora KUKA Pana Tomasza Nowaka, który w sposób kompleksowy zaprezentował polski rynek robotyki na podstawie danych własnych i IFR. W trakcie dwóch dni spotkania swoje prelekcje wygłosili nie tylko eksperci KUKA, ale także przedstawiciele firm partnerskich. Ważnym elementem całego wydarzenia było wręczenie statuetek z podziękowaniem za intensywną kooperację z przedsiębiorstwem KUKA.
Pionierski projekt – aplikacja paletyzująca KUKA
Co istotne, w Racławicach miała także miejsce inauguracja najnowszej aplikacji paletyzującej przedsiębiorstwa. Ideą pionierskiego projektu jest sprzężenie fachowej wiedzy Partnerów przedsięwzięcia z najnowszymi technologiami KUKA. Wszystko to posłużyło stworzeniu i zaprezentowaniu kompletnego rozwiązania paletyzującego, które ma zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, w tym w przemyśle spożywczym i meblowym. Aplikacja paletyzująca ma służyć integratorom, klientom oraz partnerom przedsięwzięcia jako rozwiązanie do testów produkcyjnych, szkoleń oraz pokazów.

KUKA wspiera działania Ministerstwa Rozwoju w zakresie Transformacji Przemysłowej
Podczas pierwszego dnia Spotkania Integratorów KUKA swoją prelekcję wygłosił Pan Jan Filip Staniłko, Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji, Ministerstwo Rozwoju, Zespół ds. Transformacji Przemysłowej Grupa robocza ds. cyfrowego wspomagania przemysłu. Spotkanie przyczyniło się do podjęcia rozmów i zacieśnienie kontaktów pomiędzy firmami a Ministerstwem Rozwoju, a także wsparciem działań w zakresie planowanej Transformacji Przemysłowej.

Cykl Spotkań Integratorów KUKA stał się niezwykle ważną inicjatywą dla rozwoju firmy na polskim i zagranicznym rynku.  Sukces tego typu przedsięwzięć stale napędza nas do dalszej intensywnej pracy. Wyznaczenie konkretnych celów na nadchodzący  rok oraz podsumowanie bieżących wydarzeń  ma duże znaczenie  w efektywnym zarządzaniu firmą i jej dalszym rozwoju w kolejnych  latach. Dziękujemy, że byliście z nami podczas tego ważnego wydarzenia!
Źródło i zdjęcia: KUKA