Robot przemysłowy Tower TR2000

Robot Tower TR2000 przeznaczony jest do aplikacji pakowania lub paletyzacji. Posiada 4 stopnie swobody, pozwalające na efektywną realizację złożonego ruchu.

Ramię robota pozwala na zamontowanie dowolnego chwytaka, istnieje także możliwość zastosowania wymiennika chwytaków, umożliwiającego szybkie przezbrojenie robota w trybie ręcznym lub automatycznym.

Robot może przenosić ładunki o łącznej masie do 100 kg, przy maksymalnym zasięgu 2000 mm. W przenoszonej masie należy również uwzględnić wagę chwytaka zastosowanego w aplikacji.

Dzięki zastosowaniu przekładni z otworem w poszczególnych osiach obrotu, wszelkie przewody prowadzone są wewnątrz konstrukcji.

Konstrukcja robota może być przystosowana do posadowienia jej na układzie układzie jezdnym, opartym o prowadnice liniowe oraz napęd wysokoprecyzyjnej listwy zębatej. Dzięki temu robot zyskuje dodatkową oś ruchu, wzdłuż której może przemieszczać się z ładunkiem, na niemalże dowolnym dystansie.

Robot może zostać dodatkowo wyposażony w różnorodne czujniki lub system wizyjny, przekazujący informację o lokalizacji lub orientacji obiektu, który ma zostać przetransportowany.

Sterowanie robota umieszczone jest w oddzielnej szafie sterującej. Robot jest programowany z wykorzystaniem środowiska instalowanego na komputerze klasy PC, z systemem Windows. Do programowania robota służy ręczny panel operatora.