Przewody chainflex® – do ciągłego ruchu i różnych zastosowań

Przewody igus® zaprojektowano specjalnie z myślą o dynamicznym ruchu.  Dostępne są w różnych typach, długościach, jakości, a nawet w pełni konfekcjonowane. Poznajcie rodzaje kabli przemysłowych, dostępne w ofercie igus®. Który będzie najlepszy dla Waszej aplikacji?

Rodzaje kabli produkowanych przez igus® różnią się od siebie zarówno pod względem typu, jak i właściwości użytkowych. Są one dokładnie testowane w naszych laboratoriach w Kolonii, dzięki czemu możemy zaoferować unikatową, 36-miesięczną gwarancję lub gwarancję 10 milionów cykli zgięcia – w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Dlatego też, przewody chainflex® dedykowane są do ciągłego zginania przez długi czas. Co więcej, mogą być stosowane w różnych środowiskach. Dostarczamy je jako kable w wersji ciętej lub jako przewody konfekcjonowane readycable®, czyli gotowe do zainstalowania, np. w e-prowadnikach.

Rodzaje kabli chainflex® 

Przewody BUS-owe igus® dostosowane są do powszechnie stosowanych systemów danych przemysłowych. Należą do nich: Profibus, CAN-bus, Interbus, DeviceNet, CC-Link, Ethernet, Profinet, USB i AS-i Bus. Promienie gięcia, dzięki osłonom zewnętrznym z PVC, PUR lub TPE, mogą wynosić od 7,5 xd do 15 xd. Działają wyjątkowo dobrze w tych bardzo ciasnych promieniach, a także na duże odległości. Sprawdzają się nawet w ekstremalnym klimacie, gdzie temperatury spadają poniżej zera.

Kable do transmisji danych sprawdzają się w różnych warunkach pracy i charakteryzują się właściwościami, zapewniającymi ich stałą i bezpieczną pracę. Nie podtrzymują ognia i są bezhalogenowe. Konieczne dla danej aplikacji właściwości można określić w zależności od wymagań. Kable do transmisji danych dostarczamy z wysokiej jakości, bardzo elastycznym ekranem odpornym na zakłócenia elektromagnetyczne. 

Przewody chainflex

Kable światłowodowe igus® oferujemy jako polimerowe włókna optyczne (POF), włókna powlekane szklano-polimerowe (PCF) lub włókna wielomodowe. Doskonale sprawdzają się tam, gdzie promienie gięcia są bardzo małe. Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałach powłokowych – PUR, PVC lub TPE – światłowody igus® bez przeszkód mogą przetrwać w trudnych warunkach w zastosowaniach ruchomych.

Światłowody

Dzięki elastycznym przewodom silnikowym użytkownik ma pewność, że rdzenie nie ulegną pęknięciu. Wysokiej jakości przewody miedziane, o zoptymalizowanym splocie i wiązce, pozwalają uniknąć awarii i przestojów. Szeroka gama materiałów, z których wykonane są płaszcze, umożliwia ich stosowanie w najtrudniejszych warunkach. Nie straszne im więc narażenie na działanie chłodziwa lub niskich temperatur

Zaawansowany ruch serwosilników uzyskuje się dzięki odpowiednio dobranym serwoprzewodom. Ten rodzaj kabli stosuje się zwykle w trudnych warunkach, np. w miejscach, w których ruch związany jest z wysokimi naprężeniami mechanicznymi. Doskonale sprawdzą się również w środowisku zanieczyszczonym wilgocią, olejem, płynem chłodzącym, pyłem lub wiórami. Serwoprzewody igus® zachowują swoje właściwości w każdym stanie, w jakim się znajdują. Należy jednak pamiętać, że mogą się różnić w zależności od warunków, które muszą być spełnione i zastosowania, w którym muszą być używane. Ponadto należy wybrać odpowiednią liczbę rdzeni i przekrój przewodu.

Przewody enkodera są niezbędne do przesyłania sygnałów pomiędzy czujnikami pozycjonowania w serwosilnikach a ich systemami sterowania. Kable enkodera od igus® wytrzymają miliony cykli, duże prędkości i przyspieszenia. Podobnie jak wszystkie nasze kable, również te można skonfigurować online. 

W przypadku bardziej skomplikowanych ruchów, przewody do robotów będą właściwym rozwiązaniem do przenoszenia energii w aplikacjach robotycznych. Zaprojektowane specjalnie do tego celu, zapewniają bezpieczne i niezawodne wsparcie podczas przenoszenia energii w złożonych, szybkich i skrętnych ruchach.

Przewody sterownicze

Trudne warunki i nietypowe ruchy to żaden problem dla kabli sterowniczych igus®. Są bowiem najlepszym wyborem do przesyłania sygnałów pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem. Można je dokładnie określić pod kątem zmienności skręcania, wielkości promienia, temperatury, promieni UV i płomieni.

Wszystkie przewody chainflex® od igus® są niezwykle konfigurowalne – bez względu na wymagane złącza, rodzaje żył, promienie gięcia czy odporność środowiskową. Jeśli potrzebujesz przewodów do swojej maszyny, z pewnością znajdziesz je w igus®.


igus