Przemysłowy kalibrator wielofunkcyjny Beamex MC6-Ex

Wielofunkcyjny, przenośny kalibrator przemysłowy i komunikator Fieldbus do pracy w strefie zagrożonej wybuchem, z możliwością zabudowania do 3 wewnętrznych modułów ciśnienia. Posiada menu w języku polskim i dostarczany jest z kompletem świadectw wzorcowania z laboratorium akredytowanego. Możliwość współpracy z regulatorami ciśnienia, piecami kalibracyjnymi oraz oprogramowaniem dokumentującym CMX pozwala na stworzenie automatycznego systemu kalibracji bez użycia papieru.

Na uwagę zasługuje również fakt, że kalibrator przemysłowy Beamex MC6-Ex posiada dwa kanały do pomiaru temperatury zarówno dla czujników rezystancyjnych jak i termoelementów – do jednego można podłączyć czujnik referencyjny, a do drugiego czujnik badany.

Beamex MC6-Ex nie jest tylko kalibratorem do pracy w strefie ATEX. Wyjątkowość MC6-Ex wynika z faktu, iż łączy on różne tryby pracy w jednym urządzeniu, a każdy z trybów jest zoptymalizowany w zależności od przeznaczenia:

– Miernik
– Kalibrator (ciśnienia, temperatury i sygnałów elektrycznych)
– Kalibrator Dokumentujący
– Rejestrator Wielokanałowy
– Komunikator HART, FOUNDATION Fieldbus i Profibus PA (możliwość zainstalowania wszystkich 3 protokółów jednocześnie).

Obok wyjątkowej dokładności, dopuszczenia Ex oraz różnych trybów pracy, jedną z głównych cech MC6-Ex jest łatwość obsługi. Kalibrator wyposażony jest w duży kolorowy, dotykowy ekran o przekątnej 5.7” (obsługa nawet w rękawicach). Wszystko to umieszczono w wyjątkowo solidnej, odpornej na wstrząsy i szczelnej obudowie IP65.c