BOS 21M ADCAP

Wielofunkcyjny czujnik optyczny – 4 tryby pracy, pełna przejrzystość danych

Oferta czujników optycznych marki Balluff poszerzyła się o model BOS 21M ADCAP, który swoją funkcjonalnością odpowiada najwyższym standardom opracowanym w ramach nowoczesnego przemysu 4.0. Co to oznacza? Najnowszy czujnik optyczny marki Balluff pozwala uzyskać dostęp do niezbędnych i – co najważniejsze – precyzyjnych danych, dotyczących procesów zachodzących w trakcie pracy konkretnych urządzeń.
Czujniki optoelektroniczne najwyższej klasy wykrywają, monitorują i przetwarzają dane, a później dystrybuują je w ramach nowoczesnego interfejsu IO-Link, który obecnie jest standardem na skalę światową. Czujnik Balluff BOS 21M ADCAP również wykorzystuje ten interfejs do komunikacji, a dzięki opcji zaprogramowania go na 1 z 4 trybów wykrywania danych o pracy urządzeń, można dopasować czujnik do konkretnych potrzeb przedsiębiorstwa czy fabryki. Czujnik optyczny może więc pracować jako element odbiciowy z tłumieniem tła lub jako energetyczny czujnik odbiciowy. Może też działać na zasadzie bariery refleksyjnej bądź jednokierunkowej. Innowacyjne rozwiązanie (4 opcje pracy w 1 urządzeniu) sprawia, że czujnik ma bardzo uniwersalne zastosowanie – jest w stanie przesłać przez interfejs IO-Link dokładnie te dane, które potrzebne są do poprawy efektywności konkretnego systemu. Za sprawą funkcji licznika urządzenie może zbierać informację o liczbie wykrytych obiektów, z kolei licznik częstotliwości pozwalaj na wykrywanie i monitorowanie np. prędkości pracy taśmy, co pozwala na dostosowanie przedsiębiorstwa do standardów przemysłu 4.0.
Dodatkowym atutem czujników jest stałe kontrolowanie natężenia i jasności transmitowanej wiązki światła LED. Dzięki inteligentnym informacjom diagnostycznym zawierającym aktualne wartości remisji światła i godzin pracy można rozpoznać tendencje i nieprawidłowości na tyle wcześnie, aby uniknąć krytycznych stanów roboczych na długo, zanim one wystąpią.

Co wyróżnia czujnik Balluff na tle innych urządzeń?
• Połączenie zaawansowanych funkcjonalności w zespół czujników wielofunkcyjnych 4 w 1, pozwala na zwiększenie wydajności produkcji, optymalizację przestrzeni magazynowych, zapobieganie przestojom i wiele więcej.
• Inteligentne, wstępne przetwarzanie danych w czujniku optoelektronicznym, znacząco ułatwia pracę operatora odciążając go w zakresie programowania urządzenia.
• Wydajna diagnostyka dokonywana w ramach pracy urządzenia.