Przekaźniki bezpieczeństwa GSR Allen-Bradley Guardmaster

Przekaźniki bezpieczeństwa GSR mogą zastąpić dwa tradycyjne przekaźniki bezpieczeństwa dzięki temu, że posiadają dwa wejścia 2-kanałowe bezpieczeństwa w przeciwieństwie do tradycyjnych przekaźników bezpieczeństwa z jednym wejściem. Te dwa wejścia mogą być skonfigurowane za pomocą przełącznika obrotowego, który znajduje na  przednim panelu  przekaźnika.

Nowa rodzina przekaźników bezpieczeństwa GSR obejmuje sześć modułów umożliwiających monitorowanie szerokiego zakresu urządzeń bezpieczeństwa w różnorodnych aplikacjach. Te sześć modułówmoże realizować większość funkcji wymaganych w układach bezpieczeństwa
Logika ?AND?, ?OR? i funkcja resetu jest wybierana za pomocą właśnie tego przełącznika. Ponadto GSR ma opatentowaną  koncepcję połączenia jednoprzewodowego do rozszerzania i kaskadowania funkcji bezpieczeństwa. Rozwiązanie to składa się z jednego specjalnego wejścia i wyjścia i osiąga najwyższy poziom  bezpieczeństwa SIL3 zgodnie z EN 62061 i PLe zgodnie z EN ISO 13849-1. Moduły rozszerzenia i przekaźniki dodatkowe są łatwo dodawane do przekaźnika bazowego,  przy pozostawieniu wszystkich jego wyjść bezpieczeństwa, które mogą być wykorzystane do podłączenia urządzeń sterowania.

www.oemautomatic.pl