Programowalne web-panele Saia.PCD

  Nowe, programowalne panele Webowe Saia, PCD7.D4xxDT5F, to zupełnie nowa klasa urządzeń na rynku automatyki. Łączą funkcje i możliwości webowego panela operatorskiego, sterownika PLC i systemu do zarządzania zużyciem mediów. Oprócz standardowych funkcji paneli HMI oferują wbudowaną technologię Automation Server i komunikację w popularnych sieciach (S-Bus, Ether S-Net, Ether S I-O, Modbus RTU/TCP i M-Bus). Dzięki temu umożliwiają modernizację instalacji automatyki (także wykonanych w starszych technologiach oraz na bazie komponentów firm trzecich) bez konieczności wymiany starych sterowników, co ogranicza zarówno ryzyko, jak i koszty.

  Wielofunkcyjne, programowalne Web-panele powstały w oparciu o nowy system operacyjny Saia COSinus opracowany dla sterowników Saia PCD. Dzięki integracji Automation Servera nowe panele mogą pracować jako stacje zarządzające w rozproszonych systemach (np. jako stacja master w sieci modułów zdalnych Smart RIO) lub koncentratory danych (128 MB pamięci z systemem plików w sterowniku). Ponieważ panele oferują także funkcję zbierania alarmów z kilku źródeł, stanowią ciekawą alternatywę dla niewielkich aplikacji SCADA. Jednocześnie wbudowana w panel aplikacja S-Monitoring umożliwia monitorowanie i zarządzanie zużyciem mediów przez maszyny lub linie technologiczne. Aplikacja S-Monitoring jest gotowa do użytku bez dodatkowej konfiguracji czy konieczności programowania. Sterownik PLC wbudowany w panel jest programowany za pomocą pakietu Saia PG5 Controls Suite.
  Programowalne web-panele Saia.PCD dostępne są w 3 wielkościach ekranu: 5,7", 10" i 12,1".

  Przykładowe zastosowania:

  • Koncentrator danych

  Logika zabudowana w panel pozwala na łączenie do stacji Saia PCD, odczyt danych i alarmów, które mogą być przechowywane (wbudowana pamięć 128 MB z systemem plików) i wizualizowane.

  • Rozproszony system automatyki

  Programowalne Web-panele umożliwiają tworzenie rozproszonych systemów automatyki na niewielkiej przestrzeni, wizualizując w jednym miejscu dane z wielu urządzeń. Kliknij tutaj, aby zagłosować na ten produkt w konkursie "PRODUKT ROKU 2013".