Produs: szkolenie na temat Ethernetu przemysłowego

    Nowoczesne rozwiązania w zakresie Ethernetu przemysłowego w oparciu o urządzenia firmy Hirschmann były tematyką szkolenia zorganizowanego przez firmę Produs.   

    Zjazd miał charakter warsztatów technicznych, podczas których uczestnicy poznawali praktyczne mechanizmy budowania struktur redundantnych wpływających na zabezpieczenie cyklu transmisji danych w kluczowych systemach sieciowych.

    Szkolenie obejmowało wszelkiego rodzaju aspekty transmisji od kablowej (światłowody, kable miedziane) poprzez najnowsze rozwiązania radiowe, które znajdują coraz większe zastosowanie w systemach rozproszonych. Nie zabrakło również informacji na temat zaawansowanych metod konfiguracji sieci oraz sposobów ich zabezpieczenia. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone były przez inżynierów firmy Produs i Hirschmann.

    Tegoroczna edycja seminarium pokazała, że technologie związane z Ethernetem przemysłowym zostały adoptowane przez rynki automatyki i sterowania. Wiedza i świadomość uczestników jest coraz większa, co znalazło odzwierciedlenie w wysokich wynikach testów kompetencyjnych, które są podstawą do wystawienia certyfikatów.