Producent gaśnic przeniósł produkcję z Niemiec do Polski

  Firma Gloria GmbH, jeden z największych w Europie producentów przenośnych gaśnic, otworzy fabrykę w Ropczycach (Podkarpackie) i przeniesiedo niej produkcję z Niemiec ? poinformował w sierpniu dyrektor inwestycji Marek Skalski.
  Fabryka zostanie wybudowana w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Według Skalskiego produkcja rozpocznie się 31 marca 2007 r. Fabryka ma zatrudniać 250 osób.
  Linia produkcyjna nie zmieni się. Tak samo jak w Niemczech w Ropczycach będą produkowane przenośne gaśnice stosowane w przemyśle, motoryzacji, biurach i domach.
  Gloria planuje utrzymanie produkcji na poziomie 2,5 mln gaśnic rocznie. 60% z nich będzie kierowanych na rynek niemiecki, skandynawski, francuski i brytyjski.
  Gloria GmbH powstała w 1945 r. w Niemczech jako firma naprawcza. Pierwsze gaśnice wyprodukowała dwa lata później. Obecnie jej wyroby trafiają do ponad 100 krajów.
  Od 2005 r. Gloria znajduje się w strukturach jednego z największych na świecie koncernów ? United Technologies Corporation (UTC), amerykańskiego producenta wyrobów i usług dla przemysłu lotniczego, energetycznego oraz budowlanego.
  Źródło: PAP