Podsumowanie targów CeBIT 2012

Przedstawiciele branży teleinformatycznej z całego świata na targach CeBIT – najważniejszej międzynarodowej imprezie sektora nowych technologii, która odbyła się między 6 a 10 marca w Hannoverze – wyznaczyli nowe trendy i dali firmom impuls do dalszego rozwoju. – Udzieliliśmy szczegółowych odpowiedzi na kluczowe pytania związane z bezpieczeństwem i zaufaniem do rozwiązań ICT – podkreślił Ernst Raue odpowiedzialny za targi CeBIT z ramienia zarządu Deutsche Messe, podsumowując w sobotę 10 marca przebieg wystawy..
– Temat zarządzania zaufaniem – ‚Managing Trust‘ – wybraliśmy na centralne zagadnienie imprezy w idealnym momencie: udało nam się osadzić go w kontekście ożywionej międzynarodowej dyskusji o bezpieczeństwie teleinformatycznym – dodał Ernst Raue. – W czasie CeBIT 2012 widać było wyraźnie, że temat zaufania i zabezpieczeń teleinformatycznych jest obecnie absolutnym priorytetem dla branży ICT na całym świecie. Na wystawie i w czasie konferencji podkreślano, że nie chodzi tylko o to, by dyskutować o bezpieczeństwie ICT, lecz by wnioski przekuć w konkretne działania. – Zarówno w czasie uroczystego otwarcia imprezy, jak i podczas ponad 1500 seminariów i warsztatów w ramach CeBIT Global Conferences, a także na stoiskach targowych hasło ‚Managing Trust‘ było w  centrum uwagi wystawców i gości imprezy – powiedział Ernst Raue. 
Goście CeBIT mogli podziwiać liczne innowacje technologiczne i kreatywne rozwiązania prezentowane w ramach CODE_n – konkursu skierowanego do firm debiutujących na rynku. Spośród 400 zgłoszeń z 42 krajów wybrano 50 start-upów i  dano im możliwość zaprezentowania swych innowacyjnych modeli biznesowych gościom targów. – Dla wielu inwestorów fascynującym przeżyciem było zobaczenie na własne oczy, z jaką determinacją i  zapałem młode firmy realizują swe idee i wchodzą z nimi na rynek – podkreślił Ernst Raue.
Udział w targach CeBIT 2012 wystawcy oceniają jako duży sukces. Podkreślali oni jeszcze większe zainteresowanie ofertą niż w roku ubiegłym – wyrażające się w liczbie zawartych kontaktów i spotkań z klientami. Stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem licznie przybyłych gości. – W czasie trwania imprezy odbyło się ponad 7 milionów rozmów biznesowych. Specjaliści z branży mieli sprecyzowane oczekiwania, szybko przechodzili do szczegółów i omawiali konkretne inwestycje w rozwiązania teleinformatyczne – dodał Ernst Raue. – Targi CeBIT potwierdziły swoją niezagrożoną pozycję lidera w zakresie efektywnego networkingu i po raz kolejny okazały się skuteczną platformą nawiązywania kontaktów biznesowych.
Ranga imprezy to także zasługa jej konsekwentnego rozwoju w ostatnich latach. – Dołożyliśmy starań, by najbardziej wpływowi decydenci z branż będących głównymi odbiorcami rozwiązań ICT na stałe wpisali targi CeBIT do swoich kalendarzy. Zorganizowany już po raz trzeci House of CIOs jest dowodem na to, że udało nam się to osiągnąć – powiedział Ernst Raue. Na CeBIT 2012 po raz pierwszy zaprezentował się szerokiej publiczności związek „Voice“ zrzeszający osoby odpowiedzialne za obszar ICT w koncernach notowanych na niemieckiej giełdzie i innych dużych przedsiębiorstwach. Firmy te corocznie inwestują ponad 50 miliardów euro w rozwiązania telekomunikacyjne.
Ernst Raue złożył oficjalne podziękowanie Brazylii, krajowi partnerskiemu tegorocznej imprezy, który zaprezentował potencjał swojej gospodarki za pośrednictwem 130 firm i instytucji, które pokazały swe osiągnięcia w Hanowerze. Prezydent Brazylii Dilma Rousseff zainaugurowała targi CeBIT 2012 wraz z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. W uroczystym otwarciu wystawy udział wzięło 2500 osób, dodatkowo online uczestniczyło w nim 16 000 internautów. Punktem kulminacyjnym wieczoru była transmisja na żywo wydarzenia w przestrzeni kosmicznej. – Dzięki temu pokazowi zaprezentowaliśmy potencjał drzemiący w technologiach ICT i zaufanie do wydajności nowoczesnych środków komunikacji. Był to pierwszy tego typu przekaz w przestrzeni kosmicznej, w którym udział wzięło tak wiele osób z tylu różnych krajów – podsumował Ernst Raue.
Już dziś organizator imprezy – Deutsche Messe AG – zaprasza na targi CeBIT 2013, które odbędą się w Hanowerze w dniach 5 – 9 marca.