Phoenix Contact – Moduł radiowy RAD-Line IO

Jednokierunkowy moduł radiowy ?Europipe? do stosowania na wolnym powietrzu, nowy produkt firmy Phoenix Contact z rodziny RAD-Line IO, może przesyłać dwa sygnały cyfrowe i jeden standardowy sygnał analogowy (4-20 mA) na odległość do trzech kilometrów. Dzięki klasie ochrony IP 65 moduły można instalować na wolnym powietrzu bez dodatkowych szaf sterowniczych i można je łatwo integrować z istniejącymi produktami rodziny RAD-Line IO. System Trusted Wireless, koncepcja radia przemysłowego oparta na skokowej zmianie częstotliwości (FHSS), zapewnia bezbłędną transmisję wszystkich danych procesowych.
Urządzenia są proste w instalacji i bardzo szybko mogą zacząć działać. Okablowanie nie jest skomplikowane dzięki systemowi złączy wtykowych M12, a moduły wystarczy włączyć, aby nawiązać połączenie radiowe. Nie potrzebne jest absolutnie żadne oprogramowanie ani konfigurowanie. Moduły nadajnika i odbiornika są wyposażone w różne napięcia zasilające. Moduły 230 VAC posiadają wewnętrzny zasilacz eliminujący potrzebę stosowania zewnętrznych zasilaczy. Moduły 24 VDC wyróżniają się szeregiem ekonomicznych trybów i mogą być zasilane bateriami lub energią słoneczną. Pozwala to stosować je w systemach samowystarczalnych.
Za pomocą systemu radia jednokierunkowego można stosować połączenia punkt-punkt i układy wielu odbiorników w celu zwielokrotnienia lub rozdzielenia sygnałów. Bogaty wybór akcesoriów ? od ochrony przeciwprzepięciowej po antenę kierunkową ? nie tylko zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo, ale umożliwiają również transmisję na odległość do kilku kilometrów. Uzyskany certyfikat zgodności z dyrektywą 94/9/EC (ATEX) i IECEx gwarantują, że systemy łączności bezprzewodowej mogą być stosowane na rynku międzynarodowym w środowiskach zagrożonych wybuchem Ex Zone 2. www.phoenixcontact.pl