Parker Hannifin kupuje holenderską firmę dystrybucyjną

    Ohio, USA; Lummer, Holandia ? Firma Parker Hannifin Corp. zakupiła firmę Kuiken Hytrans BV, filię Kuiken NV, zajmującą się dystrybucją i serwisem mobilnych komponentów hydraulicznych. Parks spodziewa się, że zakup wpłynie na poprawę wyniku finansowego za rok 2005. Warunków transakcji nie ujawniono.
    Firma Kuiken Hytrans, zatrudniająca 15 pracowników i osiągająca roczne przychody w wysokości około 6,3 mln USD, specjalizuje się w dystrybucji i serwisie mobilnych układów i komponentów hydraulicznych. Zostanie ona połączona ze spółkami Parker Hannifin BV w Holandii, Parker Hannifin NV/SA w Belgii oraz Parker Hannifin GmbH & Co KG w Niemczech, należącymi do sieci sprzedaży firmy Parker.
    ? Jesteśmy zadowoleni z Kuiken Hytrans jako wieloletniego dystrybutora koncernu Parker i z radością witamy tę firmę dystrybucyjno-serwisową w rodzinie Parker ? powiedział Ron Arthur, wiceprezes ds. sprzedaży regionu północnego koncernu Parker. ? Kuiken Hytrans jest synonimem jakości, niezawodności i wieloletniego partnerstwa. Zakup umożliwi nam poprawę obsługi naszych klientów na rynku pojazdów i samochodów ciężarowych w Holandii, Belgii i Niemczech.