Panasonic wprowadza na rynek wzmocniony 10-calowy tablet TOUGHBOOK A3

TOUGHBOOK A3

Panasonic rozszerza linię urządzeń z Androidem o nowy wytrzymały TOUGHBOOK A3 z wyświetlaczem 10,1 cala. Urządzenie zostało zaprojektowane dla pracowników służb ratunkowych, ekip serwisowych pracujących w terenie, kierowców, pracowników branży logistycznej i automotive. Model jest wspierany przez Panasonic COMPASS 2.0 ? wiodący na rynku pakiet narzędzi do zarządzania urządzeniami TOUGHBOOK z systemem Android.

TOUGHBOOK A3 to tablet klasy fully-rugged dostępny ze standardową baterią umożliwiającą do 9 godzin pracy lub opcjonalną wzmocnioną baterią, na której urządzenie może działać nawet do 15,5 godziny. Model oferuje możliwości konfiguracji portów zgodnie z potrzebami pracowników i obsługuje Panasonic COMPASS 2.0, czyli pakiet narzędzi do zarządzania wzmocnionymi urządzeniami TOUGHBOOK z systemem operacyjnym Android.

– Nasz nowy tablet, następca popularnego modelu TOUGHBOOK A2, jest jeszcze bardziej wytrzymały i może pracować w terenie jeszcze dłużej niż jego poprzednik – mówi Jan Kaempfer, General Manager of Marketing w Mobile Solutions Business Division ? Europe. – TOUGHBOOK A3 to urządzenie dopasowane do potrzeb pracowników mobilnych w magazynach, korzystających z wózków widłowych, dla pracowników służb ratunkowych, a także dla mobilnych pracowników serwisowych i z branży automotive, potrzebujących urządzeń do diagnostyki, zarządzania danymi i sterowania operacjami.

A3 w branz?y budowlanej

Wytrzymalszy niż kiedykolwiek

TOUGHBOOK A3 został zaprojektowany, aby pomagać pracownikom terenowym w najtrudniejszych zadaniach. Jest odporny na kurz i wodę (IP65), a także przetestowany pod względem wytrzymałości na upadki z wysokości do 1,5 metra. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Android 9 Pie, posiada najnowszy procesor Qualcomm Octa-Core SDM660 (1.8GHz-2.2GHz), pamięć 4GB i zwiększoną pojemność 64GB eMMC.

Czytelny i czuły ekran

Wyraźny wyświetlacz (1920×1200) o przekątnej 10,1 cala zapewnia łatwą obsługę i wyraźny obraz zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. 10-punktowy pojemnościowy ekran dotykowy może być obsługiwany ręcznie, także w rękawicach roboczych lub za pomocą rysika, a nawet w czasie deszczu. Urządzenie ma kamerę przednią i mikrofon do wideokonferencji oraz tylną kamerę z lampą błyskową do fotografowania dokumentów i obrazów.

A3 w logistyce

Dopasowany do potrzeb

Tablet posiada bogaty zestaw interfejsów biznesowych, w tym USB Type-C (USB 3.0) i USB Type-A (USB 2.0). Trzy opcje konfigurowalnych portów w pięciu różnych kombinacjach pozwalają na dopasowanie urządzenia do potrzeb pracownika. Obejmują one m.in. opcjonalny czytnik kart elektronicznych, skaner kodów kreskowych lub dodatkowy USB Type-A (USB 2.0).

Przygotowany do wykorzystania w pojazdach TOUGHBOOK A3 może być obsługiwany z samochodowej stacji dokującej, gdzie zapewnia stałą łączność dzięki technologii Bluetooth. Obsługuje także komunikację WLAN IEEE802.11 a/b/g/n/ac/d/h/i/r/k/v/w oraz funkcję MIMO. TOUGHBOOK A3 został zoptymalizowany pod kątem korzystania z nawigacji – Galileo i GPS w Europie, GLONASS w Rosji, QZSS w Japonii i Beidou w Chinach.

Bezpieczny dla użytkowników biznesowych

Dla zapewnienia bezpieczeństwa i łatwego zarządzania sprzętem w firmie, TOUGHBOOK A3 zawiera pakiet Panasonic COMPASS (Complete Android Services and Security). Obejmuje on m.in. opatentowane narzędzie do szybkiej konfiguracji, usługę aktualizacji zabezpieczeń i wsparcia przez okres do 3 lat po zakończeniu eksploatacji sprzętu, a także platformę OMNIA do tworzenia niestandardowych aplikacji dla urządzeń Panasonic Android.

TOUGHBOOK A3 będzie dostępny na rynku w sierpniu 2020 r. wraz z zestawem akcesoriów i 3-letnią gwarancją w cenie od 1 328 EUR plus VAT.

*Android jest znakiem handlowym firmy Google LLC.


Panasonic