PACSystems CPE400

PACSystems CPE400 to nowoczesny, zintegrowany kontroler PAC typu Stand Alone dla średnich i dużych aplikacji przemysłowych, który do pracy nie wymaga montażu w kasecie systemowej. Zintegrowany zasilacz, jednostka centralna oraz moduły komunikacyjne czynią z niego kompaktowe, a zarazem funkcjonalne urządzenie sterujące, przy obsłudze niekrytycznych procesów produkcyjnych, w systemach o architekturze simplex oraz redundantnej.

Dzięki zintegrowaniu jednostki centralnej, zasilacza systemowego oraz modułów komunikacyjnych w jednej kompaktowej obudowie, kontroler CPE400 jest gotowy do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka, co przyspiesza i ułatwia konfigurację oraz serwis urządzenia.

Podstawowym standardem komunikacyjnym w CPE400 jest Ethernet. CPE400 posiada 6 wbudowanych portów działających z szybkością 10/100/1000 Mbps, obsługuje 4 niezależne sieci i może wymieniać dane w standardzie Profinet, Modbus TCP, SRTP, EGD oraz OPC-UA. OPC-UA pozwala na bardzo szybką wymianę danych z systemami wyposażonymi w inne platformy sprzętowe i systemy operacyjne. Standard definiuje również zabezpieczenia stosowane w komunikacji, takie jak sposoby autentykacji oraz szyfrowania, co pomaga zagwarantować odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla danych na wszystkich poziomach produkcyjnych.

CPE400 wyposażony jest w 4-rdzeniowy procesor 1.2 GHz oraz 64 MB pamięci, pozwalając na wydajną realizację nawet najbardziej złożonych algorytmów sterowania. Wykorzystany procesor to jednostka o niskim poborze energii, co przekłada się na podniesienie żywotności kontrolera. Aluminiowa konstrukcja oraz brak elementów wirujących w połączeniu z możliwością pracy w temperaturach z zakresu od -40 do + 70 st.C powoduje, że kontroler może być instalowany w ciężkich warunkach przemysłowych i w miejscach o ograniczonej przestrzeni montażowej.